« zpět

Ukaž mi své dveře a já ti řeknu, jaký jsi (2) - Design a materiál otočných dveří

Nekonečné možnosti otočných dveří

Vybrat si dokonalé dveře, které by se staly slavnostní branou do vašeho soukromého království, není jednoduché, jak by se někomu mohlo zdát. Dveře jsou plnohodnotnou součástí interiéru, který jej dolaďuje stejně jako nábytek. Volba materiálu, barvy, případně prosklení otočných dveří závisí na mnoha faktorech. Nejdůležitějšími jsou vkus nakupujícího a parametry místnosti, do které se bude dveřmi vstupovat.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA.
Máte-li zájem o nezávaznu konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

Je možno si pořídit dveře dřevěné, plastové, kovové či kombinaci těchto materiálů. V poměru vzhledu a ceny cenou jsou nejpříjemnější a stále velmi oblíbené dveře dřevěné. Cenově dražší, ale honosně vypadající jsou dveře kombinované. Plastové dveře také už nejsou nevzhlednou popelkou, protože jejich imitace dřeva či různé zajímavé dekory jsou často k nepoznání od masivu. Povrch interiérových dveří může být tvořen z papírové fólie, CPL laminátu, HPL laminátu, dýhy a masivu. Do domácností s malými dětmi či zvířátky je nejvhodnější povrch z CPL laminátu, protože je mnohem odolnější než papírová fólie a nejlépe ze všech nabízených materiálů se i udržuje. Při výběru materiálu se řídíme vlastním vkusem a cenou dveří. Výplň dveří může tvořit papírová voština, děrovaná dřevotříska, nebo dřevotříska plná.

Přečtěte si také: Ukaž mi své dveře a já ti řeknu, jaký jsi (1) - Jak na otočné dveře v panelovém domě?

Barevnost

Důležitým parametrem výběru je barevné provedení a umístění prosklení v dveřním křídle. Zde závisí hodně na situovanosti, světelné dispozici místnosti a případně její výmalbě. Pokud máme světlý interiér, můžeme si dovolit koupit dveře v tmavém odstínu, aniž by se nám pokoj opticky zmenšil. Pokud máme naopak pokoj tmavý, je vhodné vybírat v paletě světlejších barev. Dále se můžeme řídit radou, že esteticky zajímavě vypadá, když barvu dveří volíme v kontrastním odstínu s barvou podlahové krytiny. Máme-li například světlou dubovou podlahu, hodí se k ní určitě dveře z tmavého ořechu, a ne třeba sukatá olše. Nesmíme také zapomínat, že není vhodné kombinovat různé struktury dřeva u podlahy a dveří. Výsledný efekt je disharmonický. Příčný dekor dveří také opticky dveřní prostor spolu se stěnou rozšiřuje. Na výsledný soulad v interiéru má vliv i teplota barev. Doporučuje se teplé či studené tóny kombinovat shodně u podlahové krytiny i u dveřního křídla.

Zvolená barva dveří určí jejich postavení v místnosti

Dveře se mohou stát dominantním prvkem v interiéru, mohou vyzdvihnout jiný doplněk v místnosti nebo být zcela nenápadné. V připadě. že si nejsme jistí, jaký odstín dřeva by se nám do interiéru hodil, není nic jednoduššího, než si zajistit buď barevný vzorek povrchu dveří, nebo podlahové krytiny, který si doneseme do obchodu, a odstíny porovnat. Ve specializovaných obchodech by měl prodejce umožnit vzít si domů vzorek dekoru nebo celý katalog, abychom si sladěnost barev v interiéru mohli porovnat i sami doma. V žádném případě se však nebojte barev a popusťte uzdu své fantazie. Široký výběr barev a odstínů na trhu nám to umožňuje.

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s partnerem CAG s.r.o, www.novedvere.cz

Zaujal Vás tento článek, chtece poradit při výberu dveří pro Váš panelový byt? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 33101x

Autor: redakce
Další články ze sekce Rekonstrukce bytu
Štítky: dveře, dveře do bytu, otočné dveře
Publikováno: 04.04.2011

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
Dveře jsou plnohodnotnou součástí interiéru, který jej dolaďuje stejně jako nábytek (CAG s.r.o).
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »