« zpět

Svět umyvadlel a jejich nové technologie

Clou systém pro špičková umyvadla

Skrytý přepad uvnitř keramiky, který se nazývá Clou systém, usnadňuje život designérům, kterým nabízí ničím nenarušený, elegantní a čistý vzhled umyvadla bez přepadových otvorů. A zvyšuje hygienu, neboť nečistoty se nezachytávají v přepadovém otvoru a neprotékají do zadního neglazovaného přepadového potrubí.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA.
Máte-li zájem o nezávaznou konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

Ve většině případů se umyvadla bez přepadových otvorů dodávají z bezpečnostních důvodů bez možnosti odtok uzavřít, a tedy i bez možnosti si vodu do umyvadla napustit. Jiné řešení, s přepadovým systémem Clou, nabízejí špičková umyvadla prémiových řad. A jen pro úplnost dodáváme, že z toho 6 umyvadel je s plastovým Clou systémem a zápustná umyvadla jako "perly" v sortimentu jsou celá vyráběna z keramiky.

Elegantní ochrana proti přetečení

Každopádně systém Clou zde elegantně řeší zdánlivě neřešitelný problém. Umožňuje zajistit umyvadlo proti přetečení, i když se uzavře odtok. A to přesto, že tu nenajdete žádný přepadový otvor, který by narušoval dokonalý vzhled výrobku – jen tradiční spodní odtok s chromovou krytkou.

Tajemství je odkryto

Systém Clou je dokonalý svojí jednoduchostí. Funguje jako přepadový bypass uzavíracího prvku na odtoku vody z umyvadla. Odtok se neuzavírá přímo u spodní hrany umyvadla, ale o poznání níže, takže dno zůstává vizuálně stále otevřené, ačkoliv hladina v umyvadle stoupá. Voda zároveň teče do odbočky odpadního systému nad uzávěrem, jenž je v zadní části umyvadla vyveden až k horní úrovni přípustné hladiny vody v umyvadle. Zde je osazena tlaková pojistka a bypass pokračuje zpět dolů. Pod uzávěrem odtoku je zaústěn do odpadového potrubí. Pokud hladina vody v umyvadle dosáhne daného maxima, což lze systémem libovolně stanovit, dosáhne i u přepadového systému vrcholu obtoku, kde začne přetékat do zpětné větve a posléze do kanalizačního řadu.

Zaujal Vás tento článek, chcete poradit s výběrem umyvadla? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 35434x

Autor: redakce
Další články ze sekce Inspirace a styl
Štítky: umyvadla
Publikováno: 14.03.2011

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
Hogan Interactive 2012 Italy 0q23y zjackwph 01.10.2014 16:53 Reagovat
Zobrazit vše
Systém Clou funguje jako přepadový bypass uzavíracího prvku na odtoku vody z umyvadla.
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »