« zpět

Ukaž mi své dveře a já ti řeknu, jaký jsi (3) - Skryté možnosti prosklených dveří

Prosklení

Vhodně prosklené dveře z matného skla, které propouštějí světlo, ale není přes ně nic vidět, se hodí jak do koupelen tak i toalet. Místnosti i přes svůj malý prostor nepůsobí tolik stísněně a viditelně jim prosklené dveře opticky odlehčí. Navíc budete mít pod kontrolou, zda jste v místnosti nenechali svítit.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA.
Máte-li zájem o nezávaznu konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

Obecně se ale nejčastěji prosklené dveře dávají do odpočinkových zón bytu, jako je obývací pokoj, herna, jídelna nebo do tmavé chodby bez oken, aby ji prosklené dveře prosvětlily. Naopak celoprosklené dveře nejsou vhodné do ložnice. Netlumí tolik zvuk z okolí a mohlo by také skrze ně procházet rušivé světlo z chodby. 

Skleněná výplň dveří jde upravit

Nejběžnějším typem prosklení dveří je sklo do 2/3 dveří a zbytek tvoří pevná část. Skleněná výplň dveří může obsahovat bezpečnostní folii, která je vhodná především do dětských pokojů. Rozbité sklo dokáže nalepená fólie udržet a dokonce zabraňuje i průniku těla či končetin, při kterém tak často dochází k vážným zraněním. – toto se v textu přesně opakuje. Investice do pořízení fólie se tedy určitě vyplatí a za klid na duši určitě stojí.

Uspořádání, tvary a hustota prosklení dveří jsou velmi rozmanité. Díky tomu si můžeme doslova vyhrát s přicházejícím světlem do místnosti.

Kombinace materiálů

Klasické interiérové dveře podléhají módním trendům. Zda je to dobře, ukáže vždycky čas. O spokojenosti rozhoduje ale také vkus nakupujícího. Extravagantní dveře stejně jako různé pokusy interiérového designu mohou časem působit spíše jako špatný vtip nebo trapný důkaz snahy ukázat okolí výjimečnost osobnosti.

Vytříbený vkus a přehled možností však mohou činit pravé divy. Vždy je třeba uzpůsobit výběr dveří, materiálu i provedení stylu interiéru. V historickém interiéru a v interiéru rustikálním se těžko budou prosazovat moderní konstrukce s přemírou kovu a skla, naopak v moderním interiéru s nábytkem strohých tvarů i provedení najde své místo kov, sklo a klidně i plast. Naprosto skvěle třeba působí i kombinace hliníku či oceli se dřevem. Kov a dřevo se dá při troše citu úspěšně kombinovat. Dokladem jsou například příbory, nábytek, dekorace. Tuto osvědčenou a příjemnou variantu řešení můžeme tedy bez problému prosadit i u interiérových dveří.

Hliníkové lišty a rámečky.

Díky novým technologickým postupům lze lišty do dveřních křídel zafrézovat. Pak působí ve dřevě hladce, nenásilně a nepředstavují nebezpečí pro hrající se malé děti. Lišty mohou být samozřejmě různě nakombinovány ve svislé či vodorovné poloze.

Uměleckým doplňkem dveří a ukázkou vkusu a elegance se může stát kování. Bezesporu nejvýraznějším prvkem na dveřním křídle je klika. Její ergonomický tvar a příjemný materiál nás bude těšit pokaždé, když za ní vezmeme. Dveře ozvláštní také další kovové součásti, jako jsou panty či zámek, které lze vyrobit přímo podle zákazníkova přání.

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s partnerem CAG s.r.o, www.novedvere.cz

Zaujal Vás tento článek, chtece poradit při výberu dveří pro Váš panelový byt? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 39868x

Autor: redakce
Další články ze sekce Rekonstrukce bytu
Štítky: dveře, interiérové dveře
Publikováno: 15.04.2011

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
Vhodně prosklené dveře z matného skla, které propouštějí světlo, ale není přes ně nic vidět, se hodí jak do koupelen tak i toalet.
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »