« zpět

Koupelnové doplňky podstatné maličkosti pro panelový byt

Vybíráme koupelnové doplňky

V jednom duchu pořizujeme vanovou, sprchovou, umyvadlovou, případně i bidetovou baterii. Ve stejném stylu by měly být i držáky ručníků, mýdla ap. Můžeme si vybrat termostatické baterie, které zaručují stále stejně teplou vodu, jejíž teplotu jsme si předem nastavili. Ušetří se tak energie na ohřev vody a děti se horkou vodou nemohou opařit. A je-li navíc vybavena i "eco" (ekonomickým) tlačítkem, ušetříme i vodu.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA.
Máte-li zájem o nezávaznou konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

 

Rozsvěcujeme koupelnu

Důležité je i správné osvětlení koupelny. To by mělo být dvojí: centrální a lokální. Centrální svítidlo osvětlí celou místnost, abychom se v ní dobře orientovali. Světlo volíme spíše tlumené a rozptýlené. Lokální svítidla zvýrazní jen určité části koupelny. Měla by být především u zrcadla, nejlépe po jeho stranách, nebo nad ním. Lokální svítidlo může být i u vany, případně osvětlovat sprchový kout. Efektní jsou bodová svítidla v podhledech. Vždy je však při umisťování svítidel třeba dbát všech bezpečnostních pravidel a zajistit takové elektrické a mechanické krytí, aby nemohlo dojít k úrazu nebo usmrcení osob v koupelně, například při náhodném postříkání světelného zdroje vodou ze sprchy.

Koupelna je místnost, která je nezastupitelnou součástí našeho domova. Příjemná, účelná a estetická koupelna má nesporně velký vliv na naši náladu i zdraví, na kvalitu našeho života. Ráno se v ní osvěžíme a upravíme, abychom byli celý den v naprosté pohodě, večer v ní smýváme celodenní únavu, starosti a pěkně relaxujeme. Ať už je to koupelna malá, velká, přízemní či podkrovní, jednoduchá nebo dekorativní, v decentně tlumených tónech, anebo naopak v kontrastní barevnosti, její pohodlí a krásu můžeme ovlivnit podle vlastních přání. Vždyť záleží jen na nás, v jaké koupelně se budeme cítit dobře a jaká vyhovuje našim potřebám.

 Zaujal Vás tento článek, chcete poradit s výběrem koupelnových doplňků pro Váš byt? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 44727x

Autor: redakce
Další články ze sekce Bytové doplňky
Štítky: koupelna, koupelnové baterie, koupelnové doplňky, koupelnové osvětlení
Publikováno: 08.03.2012

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
Pohodlí a krásu koupelny můžeme ovlivnit tlumenými tóny nebo naopak v kontrastní barevnosti.
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »