« zpět

Xcomfort - ovládejte byt z postele

Co přináší systém Xcomfort?

Se systémem Xcomfort je možné nalepit vypínače na jakékoliv místo, a dokonce i na jakýkoliv povrch. Díky bezdrátovému spojení s aktivním prvkem přímo na svítidle nejsou součástí sítě s nebezpečným proudem. Konec hádkám o to, kdo půjde večer zhasnout - řešením je vypínač nalepený na nočním stolku. Nebo si představte vypínač umístěný přímo nad vanou, či dokonce na skle sprchového koutu. Je příjemné moci si ztlumit světlo během koupele. Systém Xcomfort dokáže doslova kouzlit se světlem. Lze jej využít pro světelné scény, osvětlení ovládané pohybem nebo orientační osvětlení prostoru.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA
Máte-li zájem o nezávaznou konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

Ovládejte byt z postele…

Xcomfort - to ale není pouze ovládání světel. S Xcomfortem můžete ovládat rolety, topení, klimatizaci, ale i kávovar. Všechny tyto spotřebiče můžete ovládat nejen pomocí bezdrátových vypínačů, ale také pohodlně dálkovým ovládáním, centrálními řídicími jednotkami (Room Manager a Home Manager) nebo pomocí počítače - a přes internet nebo mobilní telefon dokonce i pokud jste mimo domov.

Mozkem systému Xcomfort jsou centrální řídicí jednotky. Room Manager, který je určen do menších domů a bytů, a jeho „větší bratr" Home Manager. Oba pracují na principu vysílání a příjmu radiofrekvenčního signálu. Spotřebiče, které chcete ovládat, je třeba vybavit přijímačem signálu, tzv. aktorem. Aktor je krabička velikostí i tvarem ne nepodobná krabičce od zápalek, kterou napojíte přímo na spotřebič - např. do paty lustru nebo do montážní krabice zásuvky, ve které je spotřebič zapojen. Aktor zachytí signál od vypínače, dálkového ovládání nebo centrální řídicí jednotky a provede požadovaný úkon (např. sepne kontakt v lustru). Aby aktor reagoval na ten správný impuls, musí být s daným vypínačem nebo jiným ovladačem spárován - naprogramován. Programování několika vypínačů a aktorů zvládne každý šikovný elektrikář a není k tomu třeba nic víc než obyčejný šroubovák. Oživení většího systému, který komplexně řeší elektroinstalaci v celém bytě, provede školený Systémový partner pomocí počítače.

Nechte se rozmazlovat

Obrovskou výhodou centrálních řídicích jednotek je možnost jejich programování. Jednoduše nastavíte, kdy a jak mají ovládat všechny elektrospotřebiče. Takto dokáže systém Xcomfort Váš domov proměnit v „chytrý byt" - byt, který bude vědět, kdy přesně má zatopit, zapnout kávovar nebo tlumeným světlem osvětlit chodbu. Byt, který pozná jak je venku, a podle toho i během dne reguluje vytápění, větrání i klimatizaci tak, aby maximálně šetřil náklady na energie a přitom zajistil optimální prostředí. Byt, který ví, že jiné nároky mají jeho obyvatelé o víkendu a jiné ve všední den. Byt, který dokáže odradit zloděje simulací přítomnosti a v případě jakéhokoliv narušení upozorní svého majitele SMS zprávou na mobilní telefon. Zkrátka byt, který se v maximální míře řídí a funguje sám a zajišťuje svým obyvatelům nejvyšší možný stupeň pohodlí a bezpečí.

Zaujal Vás tento článek, chcete se dozvědět více informací o systému Xcomfort? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 39456x

Autor: redakce
Další články ze sekce Inspirace a styl
Štítky: bezdrátový vypínač, moderní elektroinstalace
Publikováno: 23.12.2010
Zdroj: www.xcomfort.cz

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
l7ndnal3 asCilmtdb4le 07.09.2016 22:47 Reagovat
Zobrazit vše
S Xcomfortem můžete ovládat rolety, topení, klimatizaci, ale i kávovar.
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »