« zpět

Rekonstrukce koupelny v paneláku

Rekonstrukce koupelny v panelákovém bytě automaticky přináší i nepříjemné průvodní jevy: zvýšený hluk, prašnost, omezený přístup k hygieně, podráždění sousedů atd. Mnoho těchto průvodních jevů se dá téměř úplně eliminovat správným výběrem prováděcí firmy. Ale dobrý výsledek vždy stojí za trošku námahy při výběru.

Seriózní firmy v této době nabízejí automaticky úklidové práce, náhradní ubytování v průběhu rekonstrukce, okamžitý odvoz odpadního materiálu a ostatní přidružené služby, které celou rekonstrukci zpříjemní „v rámci možností“ Vám i Vašim sousedům.

Máte-li vybranou prováděcí firmu, je nutné zvolit vhodný termín samotné realizace. Obecně se nedoporučuje termín na začátku školního roku a těsně před Vánoci …… přeci jenom je nutné počítat i s případným drobným prodloužením termínu realizace (havárie, reklamace nějakého sanitárního vybavení a následné čekání na nové dodání, nemoc řemeslníka a podobně nepředvídatelné situace) a tím také narušení svátku, nebo plánované dovolené.

Rekonstrukce koupelny v paneláku – co je nutné provézt před samotným začátkem rekonstrukce

Po zvolení vhodného termínu realizace ( vyhovující jak Vám, tak prováděcí firmě) je nutné dořešit nutné „papírování“ a včasné zajištění materiálu a sanitárního vybavení ( obklady, vana, baterie apod.). Hlavní „papírování“ je případná nutnost statického posudku ( v případě, že se mění dispozice, nebo se zasahuje do nosné konstrukce „ zde je nutné také stavební povolení“). Ohledně včasné dodávky vybavení koupelny a materiálu – o to by se obecně měla postarat prováděcí firma.

Poslední a neméně důležitým krokem je informovanost sousedů. Zde by neměla chybět informace o začátku realizace, předpokládaná délka rekonstrukce a případně také kontakt na prováděcí firmu ( v případě havárie). Informovanost je nutná, aby se sousedé připravili na zvýšenou hlučnost, prach ve společných prostorech, omezený přístup k výtahu atd.

Tímto jsme shrnuli v kostce základní kroky, které je nutné provést před samotným začátkem. V dalším díle se Vám pokusíme nastínit, co vše by měla rekonstrukce obsahovat a jak by měla probíhat ( pro kontrolu kvality prováděcí firmy).

Přečteno: 27257x

Autor: redakce
Další články ze sekce Rekonstrukce bytu
Publikováno: 23.07.2013

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
cw1cgtmo asCilmfigsky 25.06.2016 05:28 Reagovat
jnj4qu1h asCilmo31xdn 23.04.2016 17:52 Reagovat
Dobrá zkušenost se solidní firmou RomanF 30.04.2015 10:17 Reagovat
Zobrazit vše
PHOTO_1361195618845
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »