« zpět

Prostor pro děti

Specializovaná hřiště

Různě veliké veřejné multisportovní arény s bránami a brankami, basketbalovými koši, volejbalovými sítěmi, s rozdílně vysokými stěnami, patří mezi náročnější projekty, vyžadující již přímo daný prostor a komplexnější řešení, stejně tak jako skate hřiště, která se dle možností a požadavků náročnosti dají sestavit z nepřeberného množství prvků. Tyto dětská hřiště jsou také jedny z mála míst, kde mohou naši nejmenší bezpečně jezdit na dětských kolech.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA.
Máte-li zájem o nezávaznu konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

Zatímco jednotlivá sportoviště se často zřizují v rámci cíleného projektu, na prostor náročnější sportovní zařízení jsou povětšinou v kompetenci místních orgánů a jsou zahrnuty v rozvojových projektech obce. Ve městech tak vyrůstají sportovní běžecké a cyklistické trasy, dráhy pro in-line bruslení či umělé terény pro cyklokros.

Nutné závazky

Ve výčtu možností, kam se jít sportovně vyžít, se nabízí otázka, proč zřizovat nová sportoviště, když jiná, dobře vybavená klubová nebo školní zejí odpoledne prázdnotou. Odpovědí je několik. Pomineme-li pronájem za daných podmínek a finanční úplatu, je zde problém se zabezpečením provozu, určením odpovědnosti za případné poničení vybavení či v horším případě za úraz dětí. Všichni víme, že dojde-li někde k úrazu, hledá se viník. Tím prvním nasnadě je samozřejmě majitel zařízení, zkoumá se technický stav atd. Předpokládejme však, že školní sportovní hřiště pro děti či jiná sportoviště jsou v pořádku a odpovědnost za úraz se dá alespoň rámcově zabezpečit vývěskou na způsob: „Aktivity provozované v areálu na vlastní nebezpečí“, „Zřizovatel nenese odpovědnost za užívání zařízení k jiným účelům, při nichž může dojít k úrazu“ apod. Dozor dospělého nad činností dětí by se mohl ubírat směrem spolupráce s občanskými sdruženími a organizacemi, které si daly programově za úkol zabývat se možnostmi volnočasových aktivit dětí, třeba právě v rámci prevence kriminality. Takové aktivity je možné i finančně zaštítit, aby využití mělo finanční přínos pro majitele či zřizovatele.

Bezpečnost pro děti

Mluvíme-li o bezpečnosti, nezbývá než závěrem připomenout, že podstatnou podmínkou dobře fungujícího sportoviště je bezpečnostní zajištění samotného prostoru ochrannými pásy zeleně či jinými bariérami. 

Sportoviště ve městě pro děti, mládež i dospělé musí vyhovovat platným standardům a splňovat bezpečností kritéria. Dnes existují zavedené firmy, které se přímo problematikou dětských hřišť a sportovišť ve městě zabývají. Dodávají kvalitní vybavení, odolné vůči vandalům, s vysokou trvanlivostí a s minimálními nároky na údržbu. Sportoviště a dětská hřiště zároveň splňují náročné požadavky na funkčnost a bezpečnost. Takové firmy zajistí na klíč kompletní realizace včetně stavebních prací, dodání doplňkových mobilních zařízení, laviček, květináčů, dekoračních prvků, ale i následné ozelenění.

Zaujal Vás tento článek, chcete poradit s tvorbou sportoviště pro Vaše sidliště? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.
 

Přečteno: 22553x

Autor: redakce
Další články ze sekce Sportoviště
Publikováno: 07.04.2010

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
﨡 carpinteyrobtu 29.09.2014 01:56 Reagovat
Zobrazit vše
Minigolf je nenáročný sport pro celou rodinu a pro všechny generace. Umožňuje společnou hru dětí a dospělých, v dětech probouzí dobré šance vyrovnat se dospělým. Výrobky firmy Concrete Sportanlagen jsou betonové, samonosné a z jednoho kusu, takže zde nejsou žádné rušivé spoje. Firma dodává 18 drah včetně příslušenství. Instalace je velice jednoduchá, vyžaduje pouze vodorovný pevný podklad (HAGS PRAHA, s.r.o.).
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »