« zpět

Panelové a bytové domy

Panelákové domy jsou nejčastěji ve správě bytových družtev. Moderní panelák pomáhá všem bytovým družstvům se zateplením rekontrukcemi, legislativou, financováním...

Nejnovější Nejčtenější
Dveře v panelovém domě

Dveře jsou stejně jako okna určitým předělem mezi naším domovem a vnějším prostředím. Chrání nás před zimou i horkem, před zloději i okolním světem. Ještě víc než od oken požadujeme od nich, aby nám zaručily určité bezpečí proti nezvaným návštěvníkům. »

Výměna oken a dveří
Povinnosti majitele budovy k provozování výtahu

Zanedbané a neudržované výtahy představují nemalé riziko ohrožení života či zdraví, o čemž nás aspoň jednou týdně přesvědčují televizní nebo novinové zprávy v rubrice nehod a neštěstí. »

Výtahy
Zimní zahrada

Vydáme-li se po stopách zimní zahrady směrem do minulosti, dovedou nás do Anglie sedmnáctého století, ke kamenným stavbám, které však měly více oken než běžný dům. »

Balkóny a lodžie
Předokenní rolety - vícefunkční doplněk k panelovému bytu

V našich krajích si v posledních letech stále větší oblibu získávají venkovní předokenní rolety. Přínos komfortu bydlení je jednoznačný, a prakticky každý, kdo výhody rolet poznal, si nenechává svoje příznivé poznatky pro sebe. »

Výměna oken a dveří
Zasklená lodžie - Další rozměr bydlení

Pro relativně velkou část české populace je bydlení v panelovém domě přijatelným způsobem řešení střechy nad hlavou. Vůbec proto nepřekvapují usilovné snahy uživatelů bytů své domovy rekonstruovat nejen za účelem udržení další životaschopnosti panelových bytů, ale také pro… »

Balkóny a lodžie
Šikmá střecha pro panelový dům

Dobrá střecha patří mezi klíčové součásti stavebních konstrukcí – ne nadarmo se nadneseně říká, že střecha je základem domu. Platí to stejně pro rodinné domy jako pro paneláky nebo jakékoliv jiné objekty. »

Střechy a nástavby
Financování oprav či výměny výtahu v panelovém domě

Rekonstrukce, modernizace nebo dokonce výměna výtahu představuje velmi nákladnou položku v rozpočtu každého majitele domu, proto je často každá změna odkládána na dobu, kdy je investice opravdu nezbytně nutná. I přes reálné posouzení rizik bezpečného provozu se stále častěji… »

Výtahy
Plastová okna

Okna z plastu se u nás začala používat teprve v posledních desetiletích, nicméně jejich nabídka je široká. Životnost těchto oken je menší než v případě oken dřevěných. »

Výměna oken a dveří
Světlo a výhled, kam až oko dohlédne

Byt v panelovém domě obvykle nebývá naplněním celoživotních snů o bydlení. Nástavba na panelové budově však může být o něčem úplně jiném – zvlášť, když jsou při jejím projektování a následné realizaci maximálně využity všechny výhody, které se tu nabízejí. Vznikne tak byt,… »

Střechy a nástavby
Výtahy - noční můra majitelů domů, nebo zbytečná obava?

Jednou ze základních povinností majitele domu je povinnost zajistit monitoring skutečného technického stavu výtahů, provádět opatření k zajištění bezpečného provozu a starat se o zajištění stavu zařízení v souladu s platnou legislativou. »

Výtahy
  1 2 3 4  
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »