« zpět

Zimní zahrada z vaší lodžie - BEZPEČÍ A KVALITA NA PRVNÍM MÍSTĚ

Vychutnejte si zimu z tepla domova

Se skleněnými panely je možné snadno manipulovat, přesouvat je, otáčet, takže variabilita konstrukce umožňuje větrat a otevírat lodžii dle potřeby a počasí, případně lodžii prakticky bezespárově uzavře. Konstrukce nosičů umožňuje otáčet skleněnými tabulemi, takže jejich mytí je velmi snadné z prostoru balkonu nebo lodžie, aniž by se musela osoba při mytí okna nebezpečně vyklánět.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA.
Máte-li zájem o nezávaznu konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

Pro konstrukci zaskleného balkonu či lodžie je vždy zapotřebí existence pevného stropu, proto nelze řešit pouze klasické balkony, zcela předsunuté přes obvodovou zeď. V takovém případě by asi bylo technicky možné vybudovat obdobu zimní zahrady, pokud by to statika balkonu umožnila, ale technika provedení a finanční náročnost by asi nebyla adekvátní původnímu záměru. Běžně se však zasklívají rovné nebo rohové lodžie, případně lodžie jednostranně nebo oboustranně částečně předsunuté. S délkou konstrukce problém není, lže řešit například i délky až 13 metrů, s výškou zasklené plochy 2 metry. Nosná konstrukce se kotví na staticky prověřené obvodové zdivo, strop a těleso balkonu nebo lodžie. Před montáží pro jistotu prověřte kvalitu izolace zdiva proti vlhkosti.

Vysoké nároky na materiál

V praxi se používají kvalitní materiály, u nichž je předpoklad dlouhé životnosti a funkčnosti i přes náročné nepříznivě působící vlivy počasí, zejména vlhkosti, střídání extrémních vysokých a nízkých teplot a působení slunečního záření. Proto je třeba vybírat certifikovaný konstrukční systém, kde použité materiály, jako například nerezavějící ocel, plasty a mosaz zaručují minimálně dvacetiletou, spíše však třicetiletou životnost konstrukce. Systém bývá zavěšen na horní kolejnici, které se připevňuje ke stropu kotvami nebo šrouby.

Skleněné tabule, nejčastěji o síle 6 mm, jsou z tvrzeného bezpečnostního skla se zabroušenými hranami. Musí být důkladně jištěny proti vypadnutí - v profilech jsou nejen zatmeleny, ale i zanýtovány přes otvory ve skle. Proti násilnému vniknutí a samovolnému pohybu jsou skleněné desky opatřeny speciálními pojistkami. O systém se prakticky starat nemusíme - většinou stačí jednou do roka promazat pojezdy a vodicí drážky kolejnic.

S firmou opatrně

Při výběru realizační firmy vyžadujte certifikaci systému, důkladně zhodnoťte cenové nabídky, technické parametry a nabídku služeb s realizací spojených. Přesvědčte se, že nabízené řešení odpovídá tepelným, hygienickým, akustickým, požárním, statickým a bezpečnostním normám. V neposlední řadě vybírejte rovněž podle délky záruční doby.

Chcete poradit s výběrem lodžie do Vašeho bytu? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 44406x

Autor: redakce
Další články ze sekce Balkóny a lodžie
Štítky: Zasklení panelákové lodžie, lodžie, zimní zahrady
Publikováno: 20.02.2012

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
Zasklené lodžie jsou skvělým místem pro vaše zahradničení.png
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »