« zpět

Starší byt v novém kabátě (2) - Kouzlení pomocí samolepících tapet a dekorací

Samolepicí dekorace

Když už máme nábytek „zrestaurovaný“, třešničkou na dortu může být samolepicí dekorace, která interiér navíc oživí. Její použití je stejné jako u samolepicích tapet, pouze s tou výjimkou, že zakoupené balení už obsahuje archy předpřipravených samolepek. Na stěnu si můžeme nalepit motiv rybiček, květin, zvířat, ornamentů a postav. Je to jakýsi obraz bez rámu, který se tím pádem může neomezeně rozeběhnout do prostoru. Samolepicích dekorací je také nepřeberné množství motivů i velikostí.

Tapety a dekorace se dají koupit ve specializovaných tapetářských obchodech, papírnictvích, obchodech se zaměřením na bytová zařízení a stavebninách.

Tip:

Už se vyčerpal několik sezón hojně využívaný ornamentální, květinový, secesní dekor a je v módě harmonie, jednoduché linie a střídmá barevnost. Například do kuchyní se proto volí barvy, evokující čistotu. Kombinuje se motiv dřeva a krémově bílých tapet, případně imitace kovu.

Fototapeta

Fototapety nejsou u nás žádnou novinkou. Už v osmdesátých letech minulého století zdobily stěnu nejednoho bytu. Ale dnes se nabídka tohoto sortimentu zněkolikanásobila. Dokonce se nemusíme omezovat jen na bohatou nabídku v obchodech. Ve specializovaných prodejnách si můžeme nechat zhotovit fototapetu podle námi donesené fotografie. Díky fototapetě můžeme pokoj tématicky sladit tak, že se budeme cítit jako u moře, nebo například na safari. Ratanový nábytek, slon s baobabem na stěně, to vše nám může připomenout dovolenou nebo naše sny… S tímto dekoračním prvkem si můžeme v pokoji udělat vlastní oázu klidu a relaxační místnost.

Přečtěte si také: Starší byt v novém kabátě (1) - Seznamování s možnostmi samolepících tapet

Rozměry a lepení

Fototapety se vyrábějí v různých velikostech. Nejmenší jsou jednodílné 100 x 70 cm nebo 175 x 115 cm, největší zaberou celou stěnu. Ty jsou většinou osmidílné a jejich rozměry jsou až 368 x 254 cm. Míry se liší v rozmezí několika centimetrů podle výrobce, ale jinak jsou moduly takřka stejné. Ceny se podle rozměrů pohybují od 500 Kč do několika tisíc.

Fototapeta se aplikuje na zeď stejně jako papírová tapeta. Zde nás již nemine štětec a lepidlo. Pro méně zručné doporučujeme pomoc odborníka, protože trefit přesné navazování spojů není úplně lehké, tapety totiž po namočení mohou pracovat a měnit nepatrně rozměr.

Zaujal Vás tento článek, chcete poradit s vhodným výběrem fototapet do Vašeho bytu? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.
 

Přečteno: 80130x

Autor: redakce
Další články ze sekce Inspirace a styl
Štítky: tapetování bytu, tapety, samolepící tapety, Samolepicí dekorace
Publikováno: 08.03.2011

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
asCilmuvnbba | 13.07.2016 08:20

0ify3ghy

 

Doporučuji tento článek: http://www.modernipanelak.cz/panelovy-byt/inspirace-a-styl/starsi-byt-v-novem-kabate-2--kouzleni-pomoci-samolepicich-tapet-a-dekoraci

Reagovat
asCilmdvb4mv | 29.11.2016 23:12

87ppub61

 

Doporučuji tento článek: http://www.modernipanelak.cz/panelovy-byt/inspirace-a-styl/starsi-byt-v-novem-kabate-2--kouzleni-pomoci-samolepicich-tapet-a-dekoraci

Reagovat
Tapety a dekorace se dají koupit ve specializovaných tapetářských obchodech, papírnictvích, obchodech se zaměřením na bytová zařízení a stavebninách.
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »