« zpět

Fascinující bio krby pro panelový byt

Romantika u Vás doma

Každý z nás je více či méně ateistou, ať již připisujeme určité jednání dědičným genům či nikoli. Fascinováni nekonečnými proměnami tak hledíme na plamínky ohně a roztančené uhlíky, které nás uklidňují a vzbuzují až snivé pocity, stejně jako tomu bylo u našich praotců a matek. A stejně jako oni i my pociťujeme zároveň respekt a strach, neboť jako nezkrocený živel působí oheň nesmírné škody – a tak se jej od nepaměti snažíme ovládnout. Živý, teplý, příjemný a „zkrocený“ nyní proniká do našich domovů v podobě bio krbů.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA. Máte-li zájem o nezávaznou konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

Žádné škodlivé spalování jen vodní pára

Bio potraviny, bio paliva, bio spalování…, bio všude kolem nás. Ač opatření na ochranu Země schvalujeme, pojem „bio“ u mnohých vyvolá asociaci „dražší varianta“ (především kvůli biu potravinám, mnohá bio naopak naši kapsu šetří). A teď bio krby! Bio krby však představují nejjednodušší způsob, jak si i doma vytvořit příjemnou a romantickou atmosféru, kterou skýtá magické a nezaměnitelné kouzlo žhnoucích plamínků ohně.

Jde o finančně dostupnou technologickou novinku, typ krbu, který umožňuje přímý kontakt s živým ohněm v podstatě kdekoli, což mu připisuje jednu z mnoha dalších předností. Na rozdíl od tradičního krbu, krbových kamen nebo krbové vložky, nepotřebuje totiž komín pro odvod spalin. Pro hoření není třeba dřevo. Spaluje speciální bio produkt – uhlovodík, který je vyroben na rostlinné bázi, například bio líh, bio gel, bio alkohol nebo 96procentní denaturovaný alkohol, ethanol. Jejich spalování je naprosto čisté. Nedochází k uvolňování žádných škodlivých spalin, hoření je zcela prosté zápachu i dýmu, vzniká pouze oxid uhličitý, tedy plyn, jaký člověk vydechuje, a voda, resp. vodní pára. Z tohoto důvodu se proto doporučuje místnost s bio krbem v provozu větrat, aby nedocházelo k výraznému zvýšení koncentrace oxidu uhličitého v místnosti.

Užitečná krása

Bio krb nebyl primárně navržen jako zdroj tepla, i když přirozeně při hoření k uvolňování tepla dochází. Výrobci obvykle uvádějí výkony 3 až 4 kW. Alternativně je tedy využitelný jako levný přímotop třeba v panelovém či bytovém domě v chladném létě, nebo na jaře či na podzim po ukončení nebo před nástupem plného topného období, případně i jako určitý doplněk vytápění v domech. Může také nahradit příjemné posezení rodiny či s přáteli u tepla  krbu, nebo venku u „ohýnku“, i když buřtík si na něm opékat asi nebudeme. Bio alkoholy hoří příjemným přírodním plamenem a poskytují především estetický komfort, který výrazně podtrhuje vzhledový design bio krbu.

Typy a materiál bio krbů

Z nabídky výrobců můžeme volit dle potřeby a vkusu bio krby rohové, volně stojící, závěsné či zabudovatelné. Pro rohový bio krb volíme umístění nebo zavěšení do rohu místnosti, volně stojící typy můžeme libovolně přemístit. Tvarově jsou řešeny buď jako panely různých velikostí, nebo, řekněme, dekorativní nádoba, kterou lze postavit na stůl, odkládací plochu, na zem. Závěsné krby na stěnu představují živý obraz, jehož kouzlo si díky proměnlivosti dovádivých plamínků nezadá s kouzlem pláten slavných mistrů. Toužíme-li po pravém krbu (tam kde si ho nemůžeme dovolit), zvolíme zabudovaný typ, tedy krbovou vložku, a výsledný efekt je dokonalý.

Bio krby jsou vyráběny výhradně z vysoce kvalitních materiálů, různých druhů kamene, především mramoru, nerezové oceli, skla, v provedení klasickém či moderním. Nepotřebují ani připojení k plynu či elektrickému proudu, a tak své uplatnění nacházejí v bytech od obývacích pokojů přes kuchyně a koupelny až po zimní zahradu, v kancelářích, prodejních prostorách (vysoce efektní jsou například v galeriích a při uměleckých výstavách), na veřejných místech, jako jsou restaurace, hotely apod. Jeho přednosti oceníme i na terase, zahradě, při venkovním posezení, zkrátka všude, kde potřebujeme navodit specifickou atmosféru. Efekt přírodního ohně pak lze umocnit užitím keramických polen nebo lávových kamenů, určených pro tyto účely. Náklady na tento luxus nejsou vysoké, litr bioalkoholu vystačí na tři až pět hodin, což v přepočtu znamená, že nás vyjde zhruba na 15 Kč.

Závěru patří poznámka, že ač se jedná o „neškodný“ ohýnek, přesto je při jeho hoření nutné dodržovat základní bezpečnostní předpisy a protipožární opaření, a předpisy dané výrobcem krbů i bio spalovacích produktů a dbát jeho pokynů.

Zaujal Vás tento článek, chcete poradit s výběrem bio krbu do Vašeho bytu? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 87282x

Autor: redakce
Další články ze sekce Inspirace a styl
Štítky: krby, bio krby
Publikováno: 07.03.2011

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
biokrb Luboš 14.11.2017 10:58 Reagovat
biokrb Honzík 09.11.2017 12:37 Reagovat
krb Sandraa 06.11.2017 10:21 Reagovat
lrrw8241 asCilmrzx1j5 14.06.2016 21:02 Reagovat
Zobrazit vše
Živý, teplý, příjemný a „zkrocený“ nyní proniká do našich domovů v podobě bio krbů.
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »