« zpět

Bydlet stylově: Otevřeme modernímu stylu dveře

Design v panelovém bytě

To, co především vytváří stylové bydlení, je právě bytový design, výrobky a doplňky spolu s výtvarnými díly a moderními materiály. Ač je to věc názoru, pod pojem design se bohužel mnohdy schová předmět, který nám život spíše znepříjemní. Leč kvalitní design je vysoce funkční a tvarově čistý. Jelikož je jako takový návrhem pro výrobu, je oproti autorským kusům finančně dostupnější. Nabízíme pár ingrediencí na recept moderního „panelákového“ bytu.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA.
Máte-li zájem o nezávaznu konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

Stylově od podlahy

Bezvadný moderní styl začíná podlahou. Ta by měla být odolným základem místnosti, zároveň však elegantní součástí a podtrhovat celkový dojem moderního vybavení. Nemusíme opovrhovat tradiční podlahovinou, jakou je například linoleum, které dnešní technologie a dekory povýšily do vyšší kategorie. Svého času módním hitem bývaly i dnes oblíbené a stále módní plovoucí podlahy. Dnes jsme však zavítali do světa trendů, takže si dopřejme i trochu přepychu v podobě luxusní podlahy z masivních dřevěných parket nebo panelů z evropského či exotického dřeva, například teaku, bambusu, cedru.

Krása koupelny

Koupelna v bytové jednotce nadměrným prostorem neoplývá, zde tedy musí jít styl s funkčností ruku v ruce. Dáme-li přednost novinkám, můžeme i zde bez obav volit podlahu dřevěnou, ovšem z vlhku odolných termodřevin. Vzhledově elegantní, ale zároveň i kompletní koupelnové moderní sestavy nábytku sem patrně nevmístíme, komfortní modely van a umyvadel při vhodné volbě ano, ty ale obvykle potřebují prostor, aby vynikly. I zde nám doba vychází vstříc a nabízí tradiční sanitární vybavení s netradičním pestrobarevným, vzorově různorodým designem povrchu. Trendy vzhledu dosáhneme vysoce módním mozaikovým obložením. V nabídce jsou jak obklady mozaiku imitující, tak skleněné nebo keramické mozaiky pestré barevné palety barev. Dodávají se již přímo na podkladových rastrech, takže jimi lze obkládat dle potřeby. Náročnější variantou je umělecká mozaika, navržená přímo jako obrazec. Ti kreativní si přirozeně mohou sestavit mozaiku dle vlastní fantazie.

Kuchyň snů

Módní trendy již dávno zapustily pevně své kořínky v kuchyních. Je to právě kuchyň, která by měla být vysoce funkční, aby se v ní hospodyňka cítila příjemně. I ta nejmenší kuchyňka může být maximálně funkcionalistická. Výrobci úzce spolupracují s bytovými designéry, a tak přicházejí na trh se stále rafinovanějšími a jednoduššími způsoby konstrukčních řešení s řadou inovativních prvků a technických vymožeností i pro malé kuchyně. V jediném pultu tak může zůstat skryto veškeré vybavení potřebné pro přípravu pokrmů i pro úklid. Skutečný rozměr a účelnost se projeví až ve chvíli užití.

Naprostou novinkou v kuchyních je nový typ závěsů linkových dvířek se systémem tlumení dovírání. Novým praktickým řešením, které usnadní úklid pracovní plochy, je dřez v její úrovni. V poslední době vyvinutá technologie umožňuje zabudovat tuto novinku i v případě „obyčejných“, běžně užívaných laminátových pracovních desek.

Elegantní kuchyňští pomocníci

Samostatnou, značně objemnou kapitolou, jsou kuchyňské spotřebiče. Na vzrůstající ceny energií reagují výrobci produkty, jichž dokonalé funkce šetří nejen naši kapsu, ale čas strávený v kuchyni. Také tato oblast má svá designová vylepšení, ač je v tomto případě u mnohých na první pohled nepostřehneme. Za všechny spotřebiče zmíníme jeden, který prošel bouřlivou revolucí zdokonalování vzhledu i výkonu. Kdysi zabudovaná součást bytových kuchyňských linek, nevzhledný rádoby odsavač par, dnes díky svým vlastnostem nabyl v kuchyni výsostného postavení a stal se svou funkci plnící, elegantní dominantou.

Nové technologie s sebou přinášejí i nové materiály. Takový, který by odolal absolutně všemu, na svého objevitele teprve čeká, důležité je, že ty „in“ pěkně vypadají, snadno se udržují a splňují náročné hygienické normy. V případě dřezů se do popředí dostávají kompozitní materiály ze směsi drcené žuly a akrylu. Mají vysokou tepelnou odolnost a jsou značně odolné proti vrypu a poškození. Pro nábytek byla vyvinuta třívrstvá biodeska, která zaručuje, že změny teplot a vlhkosti nezpůsobí tvarové změny. Zcela nově se objevily laminované desky, plochy s fólií o vysokém lesku nebo s napodobením dřeva, které nevyžadují náročnou údržbu a jsou zároveň i levnější variantou. Netradiční pracovní plochu představují kámen nebo nerez. Třešničkou na dortu oblíbených trendů jsou osvětlené zásuvky a pro větší přehlednost osvětlené úložné prostory.

Na malé obytné místnosti designem

Sledujeme-li televizní reklamy na jakýkoli výrobek, nebo listujeme-li časopisy zaměřené na bytovou architekturu a design, můžeme nabýt dojmu, že snad všichni bydlí v prostorných bytech a domech a že vše krásné a stylové patří pouze tam. Avšak i v malém bytě lze žít pohodlně a s dobou. Design – to není jen atraktivní a zajímavý vzhled, design také nabízí jednoduchá a účelná řešení menších místností. Na prostor lze vyzrát třeba zcela netradičním tvarem pohovky. Návrháři však přicházejí s promyšlenými nápady využití i doplňkových kusů nábytku. Multifunkční a variabilní konferenční a odkládací stolky mnoho místa nezaberou, navíc skrývají úložné prostory. Pro maximální využití co nejmenšího prostoru podávají pomocnou ruku v podobě sklápěcích úložných prostor, vestavěných skříní, závěsných knihoven a alternativních sezení.

Trendy tip-paráda

Do bytové módy se opět vrací kůže a kožešiny. Tentokrát nejenom jako povrch sedací soupravy nebo předložka na zemi. Kůže si našla své širší uplatnění, a v kombinaci s jinými materiály je užívána k výrobě svítidel, křesel stolků nebo čalounění dvířek úložných stěn. Ochránci přírody mohou být klidní, pro tyto účely nejsou zvířata pěstována v klecích, aby byla pro parádu zabita. Jde v drtivém procentu případů o kůži ze zvířat hospodářských, i když ani toto vysvětlení ochránce zvířat a citlivé duše neuspokojí. Zajímavým trendem ve zdobení nábytku je oplétání – ano, hladce obrace, jako svetr. Různé doplňky a jednotlivé kusy nábytku jsou z jiných materiálů, ale jejichž struktura tradiční ruční práce jako pletení, háčkování, paličkování a drhání imituje.
Nesmíme zapomenout ani na zeleň. Řezané květiny, pokojové rostliny, aranžmá ze sušených květin a rostlin dotvářejí atmosféru domova a jsou stále „in“. Různé obaly, nádoby, květináče a vázy jsou pak tím nejdostupnějším uměleckým dílem nebo design výrobkem.

Zaujal Vás tento článek, chcete poradit s moderním designem pro Váš byt? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 64448x

Autor: redakce
Další články ze sekce Inspirace a styl
Štítky: bytové doplňkybytový design, koupelna, kuchyňské studio, kuchyňský nábytek, bytový design, interiér, interiér bytu, interiérové osvětlení, , koupelnové doplňky, koupelnové osvětlení, koupelnový nábytek, koupelny, Kuchyně s obývákem, kuchyňské doplňky, kuchyňské spotřebiče, Kuchyňský kout, malá koupelna, Malá kuchyně, moderní koupelna, moderní kuchyně, moderni panelák, nábytek do koupelny, nábytek do kuchyně, nábytek, paneláková koupelna, panelák, paneláková kuchyně, podlaha, podlahové krytiny
Publikováno: 22.03.2012

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
To, co především vytváří stylové bydlení, je právě bytový design, výrobky a doplňky spolu s výtvarnými díly a moderními materiály.
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »