« zpět

Elektro a spotřebiče

Domácí spotřebiče jsou nedílnou součástí moderního bydlení. Díky rychlému vývoji trendů a technologií je těžké se dnes orientovat ve výběru lednice, šuplíkového mrazáku, kávovaru a dalších vymožeností, které nám každodenně usnadňují život. Věříme, že vám přineseme jen ty nejlepší informace z daného segmentu.

Nejnovější Nejčtenější
Elektroinstalace v rekonstruovaném domě - Jak na silové zásuvky?

Skoro každému z nás se zdá počet silových zásuvek malý a to i přes to, že bývá počet zásuvek v místnosti podle standardní normy překračován. Při určování počtu silových zásuvek je nutné mít dobře rozmyšleno kolik a jaké spotřebiče budou místnosti. »

Elektro a spotřebiče
Elektroinstalace v rekonstruovaném domě - Jak na rozvody a rozvaděče do panelového bytu?

Začátky jsou podstatné při každém projektu, stejné je to při vytváření elektroinstalace. Budování elektrické sítě si tedy musíme dobře promyslet. Tento díl našeho seriálu přináší potřebné informace o elektrických rozvodech a rozvaděčích. »

Elektro a spotřebiče
Elektroinstalace v rekonstruovaném domě - Co je důležité vědet?

Staré elektrické rozvody mohou způsobit zničení drahých elektrických spotřebičů nebo dokonce i požár. Vývoj v bezpečnostních normách jde stále dopředu a sledovat jej mohou pouze odborníci. Jak tedy postupovat při výměně elektroinstalace v panelovém domě? »

Elektro a spotřebiče
Vybíráme varnou desku do panelákové kuchyně

Vaření pokrmů je hlavně o čerstvých surovinách, splynutí chutí a šikovných rukách. K vaření také patří pořádný tepelný zdroj (varná deska), kde kuchařky a kuchaři vytváří svá díla. Při výběru vhodné varné desky je dobré si rozmyslet, pro kolik osob budeme vařit, jaký výkon… »

Elektro a spotřebiče
Sporák - varná síla každé kuchyně

Spotřebič s varnou deskou a troubou v jednom nazýváme sporák. Pro sporáky je typické, že ovládací tlačítka jsou umístěna na ovládacím panelu trouby. Při koupi nového sporáku je nejdůležitější uvážit do jáké kuchyně si ho budeme pořizovat. Je-li v kuchyni zaveden plyn, nebo… »

Elektro a spotřebiče
Elektroinstalace v rekonstruovaném domě - Závady a nesprávné používání elektrických instalací

Především v instalacích s hliníkovými vodiči dochází k závadám, způsobeným ponejvíce zmíněným „tečením" hliníku, následným zvyšováním přechodových odporů na svorkách a vzrůstem oteplení svorek. Čím více bude příslušný obvod zatěžován (nejčastěji v zásuvkových obvodech),… »

Elektro a spotřebiče
Elektroinstalace v rekonstruovaném domě - Ochrana proti účinkům přepětí

Ochrana před bleskem je tou nejzákladnější ochranou, která svede do země přímé atmosférické výboje, ale ještě dostatečně neochrání veškerá elektrická a především elektronická zařízení v objektu. Čím náročnější elektronické vybavení budete vlastnit, tím dokonalejší ochranu… »

Elektro a spotřebiče
Trouby aneb varné centrum kuchyně v panelovém bytě

Jistě se shodneme, že trouba patří do každé správné kuchyně. Nákup tohoto spotřebiče není bezesporu jednoduchou a každodenní záležitostí. Než půjdeme k prodejci, musíme mít rozmyšleno, pro kolik osob budeme v troubě vařit, nebo jaké pokrmy chceme v troubě připravovat. »

Elektro a spotřebiče
Elektroinstalace v rekonstruovaném domě - Zvláštnosti elektrické instalace a design krytů elektroinstalací

Elektroinstalace mohou mít své ojedinělé případy, kdy je nutné při jejich tvorbě postupovat podle norem. Většinou jde výjimky, kde jsou elektrické instalace umístěny v hořlavých stěnách. Dále se budeme zabývat, jak vybrat vhodný kryt na elektroinstalační přístroje. »

Elektro a spotřebiče
Nakupujeme myčku nádobí - Základní informace

Stále rozšířenějším pomocníkem v kuchyni se stává myčka nádobí. Ušetří nám nejen čas, ale také vodu a energii na její ohřev. Při mytí nádobí a jeho oplachování ve dřezu totiž spotřebujeme zhruba 40 litrů teplé vody, při mytí pod tekoucí vodou dokonce až 70 litrů. »

Elektro a spotřebiče
  1 2 3  
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »