« zpět

Způsoby financování bydlení

Málokdo má na účtu tolik peněz, aby si mohl pořídit nový byt či dům, aniž by přitom musel využít některou z možností financování bydlení. Mezi nejrozšířenější nástroje financování bydlení patří hypotéky na bydlení a stavební spoření.

Hypotéky na bydlení

Hypotéky na bydlení jsou vyhledávaným bankovním produktem, neboť se jedná o velmi snadný způsob, jak získat během krátké doby finanční prostředky na pořízení domu, bytu, anebo jiné nemovitosti. Hypotéky na bydlení nemusíte použít výhradně a přímo k financování bydlení, ale také k pořízení pozemků. Po právní stránce se jedná o druh bankovního úvěru, který je zajištěn zástavním právem k jisté nemovitosti. Náš bankovní trh nabízí několik druhů hypoték. Mezi nejběžnější patří účelový hypoteční úvěr, kdy Vám banka půjčí peníze k přesně vymezenému účelu, a tzv. americká hypotéka neboli neúčelový hypoteční úvěr, kdy záleží na Vás, k jakému účelu půjčené prostředky využijete.

Stavební spoření

Dalším způsobem financování bydlení je stavební spoření. Jedná se o účelovou formu spoření, jejímž smyslem je naspoření cílové částky, u které se předpokládá, že ji využijete k vyřešení bytové otázky. Naspořené peníze můžete po uplynutí lhůty stanovené ve smlouvě o stavebním spoření použít i k jinému účelu, než je financování bydlení. Výhodou je možnost získání účelového úvěru pro potřeby bydlení s nízkým úrokem, stejně jako příspěvek od státu. Výše státní podpory se však v poslední době snížila.

Bydlení je hra.

Přečteno: 17820x

Autor: redakce
Další články ze sekce Financování a dotace
Štítky: finance
Publikováno: 15.07.2011

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
asCilmgps3az | 06.08.2016 16:32

ra7t2gwr

 

Doporučuji tento článek: http://www.modernipanelak.cz/bytova-druzstva/financovani-a-dotace/zpusoby-financovani-bydleni

Reagovat
financovani bydleni
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »