CSOB-logo22
« zpět

Bytová družstva a společenství vlastníků jednotek

Pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek jsme připravili samostatnou rubriku, kde najdete aktuální rady a tipy na financování oprav panelových a bytových domů, právní poradnu, dotace a spousty užitečných informací.

Partnerem sekce bytová družstva a společenství vlastníků jednotek je banka ČSOB.

Nejnovější Nejčtenější
Jak získat úvěr na rekonstrukci panelového domu

Rozhodli jste se realizovat investičně náročnou rekonstrukci bytového domu a vaše vlastní zdroje na její pokrytí nestačí? Řešením je využít úvěr od některého z peněžních ústavů. »

Financování a dotace
Způsoby financování bydlení

Málokdo má na účtu tolik peněz, aby si mohl pořídit nový byt či dům, aniž by přitom musel využít některou z možností financování bydlení. Mezi nejrozšířenější nástroje financování bydlení patří hypotéky na bydlení a stavební spoření.Hypotéky na bydleníHypotéky na bydlení… »

Financování a dotace
Pozor na příliš dlouhou dobu splatnosti úvěru

V posledních letech jsme svědky toho, jak stále více donedávna šedivých a zanedbaných panelových domů prochází komplexní opravou nebo rekonstrukcí. Po její realizaci nejen že tyto domy září krásnou fasádou, ale jejich obyvatelé, díky provedené výměně oken a zateplení objektu,… »

Financování a dotace
Revitalizaci domu až po důkladném poznání jeho stavu!

Kroky k revitalizaciPro bytové družstvo či SVJ jsou informace o stavu domu zásadní. Naznačí, jaký by měl být rozsah revitalizace a co asi bude stát. Odborně se tomu říká stavebně technický audit, jinak také stavebně technické posouzení stavu objektu. Pokud má odborník, který… »

Bytová družstva a SVJ
Regenerace panelového domu

Deset kroků k úspěchuOd okamžiku rozhodnutí revitalizovat panelový dům se jeho vlastník, bytové družstvo nebo společenství vlastníků, většinou automaticky stává investorem, jehož rozhodování ovlivní stav a vzhled domu na několik dalších desítek let. Každý investor chce investovat… »

Bytová družstva a SVJ
Bytové družstvo a společenství vlastníků jednotek v témže domě

Členové SMBD se často obracejí na naši právní poradnu s dotazy ve věci souběžné existence bytového družstva (BD) a společenství vlastníků jednotek (SVJ) v jednom domě. Zejména jde o situace, kdy BD koupilo bytový dům do vlastnictví družstva za finanční účasti členů, v němž… »

Bytová družstva a SVJ
Nebojte se úvěru

V současné době jsme svědky toho, jak se postupně začíná měnit obraz našich dosud šedých panelových sídlišť k lepšímu. Stále více domů září novou fasádou a jsou tak důkazem toho, že kde nechybí odvaha změnit kvalitu bydlení k lepšímu, tam se najde i cesta, jak toho dosáhnout… »

Financování a dotace
K otázce požadovaného počtu hlasů pro schválení usnesení SVJ při tzv. modernizaci

Shromáždění SVJ je usnášeníschopné jsou-li přítomni vlastníci jednotek, kteří mají většinu hlasů, počítáno podle jejich spoluvlastnických podílů. Pro přijetí usnesení se vyžaduje obecně nadpoloviční většina hlasů přítomných vlastníků. I v případech, kdy zákon vyžaduje prostou… »

Financování a dotace
Sen nebo realita?

Představte si, že jdete žádat o úvěr na opravu vašeho bytového domu a banka nejen že netrvá na zapojení vlastních zdrojů vašeho družstva či SVJ do financování investice, ale úvěr poskytne za úrokovou sazbu pod 4% a ani nepožaduje zaplatit jakýkoliv poplatek za jeho schválení.… »

Financování a dotace
40 miliard

To už je docela slušná suma peněz. Když si k tomu ještě představíte, že takové peníze byly investovány do oprav bytových domů, pak výsledkem je více než 10 500 opravených budov a v nich několik set tisíc spokojených družstevníků či vlastníků. Číslo uvedené v titulku… »

Financování a dotace
  1 2  
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »