« zpět

Zateplovat? Vyplatí se to? Určite ano!

Ušetřete až 50% tepla

Může být i vyšší. Záleží na tom, jak se to udělá. Vzít polystyren a nalepit ho zvenku na stěny domu, umí kde kdo. Ale jde o to, jakou tloušťku má ten polystyren mít, jaký druh polystyrenu to má být a jak ho připevnit. Jde o to, aby zateplení vydrželo léta, aby se neobjevily plísně atd. A to už je jiná písnička.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA.
Máte-li zájem o nezávaznou konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

Takže nejlepší je si nenechat od nikoho nic napovídat a poradit se. S těmi, kteří už mají odborně zatepleno. A zeptat se na všechno. Jak postupovat. Jak zjistit, která firma je ta pravá. Co je potřeba připravit, co ohlídat, co jak udělat. A pak teprve začít s přípravou. Když se podaří hned na začátku získat ke spolupráci kvalifikovaného odborníka, je obvykle vyhráno. Bude to něco stát, ale honorář bude podstatně menší než starosti, které přijdou, když to neuděláte. Nejdřív musíte zjistit, v jakém je dům stavu. To, co se zdá na první pohled, nemusí být na druhý pohled pravda.

Nejde o pocity, ale o fakta zjištěna odborníky

Podobně důležitý je energetický audit. Případně je nutné provést alespoň tepelně technický výpočet. Na základě zjištěného stavu je možné zadat projekt. Projektant už bude vědět. Součástí projektu bývá i předběžný rozpočet. Pak už je relativně snadné zvážit jak zateplení financovat. Jestli z vlastních zdrojů anebo si půjčit. Příprava realizace začíná výběrem dodavatele. Vyplatí se ne ten nejlevnější, ale ten nejlepší. A přitom jeho cena nemusí být o mnoho vyšší, než je ta nejlevnější. Cena je vždy smluvní. Pak je nutné zajistit si odborníka, který za vás bude provedené práce kontrolovat (to je stavební dozor investora) a začít. Vypadá to jednoduše, ale až tak jednoduché to není. Pokud se to zdá složité, pak naopak až tak složité to není.

Nejlepší doporučení na dodavatele dají ti, kteří s ním mají dobrou zkušenost. Pokud je firma členem Cechu pro zateplování budov, jehož členové se zavazují k dodržování Kodexu kvality a profesní etiky, je to dobré doporučení. Zateplování sice není „věda“, ale není to ani jen „nalepení polystyrenu na stěny domu“. Za 17 let jsme zateplili více než 1000 domů. Víme, že důležitý je každý krok, každý detail. Na každém domě je detailů nepočítaně. Dodavatel, který nabízí kvalitu a záruky, na které se můžete spolehnout, má větší cenu než sebevětší sleva.

Aleš Kocourek, Kasten, spol. s r. o.,
člen Cechu pro zateplování budov

zdroj: kasten.cz redakčně upraveno

Chcete poradit s výběrem firmy? Plánujete zateplovat a máte dotazy? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 14993x

Autor: redakce
Další články ze sekce Zateplení domu
Štítky: zateplení panelového domu, zateplení, zateplení paneláku
Publikováno: 15.01.2013

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
5rxu3krm asCilmazta0a 28.10.2016 03:32 Reagovat
Zobrazit vše
Zateplením paneláku můžete ušetřit až 50% tepla.
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »