« zpět

Modernizace výtahů (II): Ekologie, která šetří peníze

Partnera si vybírejte pečlivě

Revitalizace výtahu se spolehlivou partnerskou organizací, která zajišťuje záruční i pozáruční servis a pravidelné revizní prohlídky je nasnadě. Prováděné zásahy a výměny výtahů nebo jednotlivých komponent nabízejí přehledná řešení a monitorování technického stavu jednotlivých elementů s různou dobou životnosti.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA.
Máte-li zájem o nezávaznu konzultaci, vyplňte poptávkový formulář

To umožňuje lépe optimalizovat plánované náklady, spojené s výměnou nefunkčních nebo dosluhujících mechanismů. Modulární řešení klecí a technologie umožňuje případně reagovat na možná poškození – ať již při běžném provozu nebo v důsledku vandalismu. Poškrabané, sprejery zastříkané nebo jinak poškozené díly interiéru kabin lze snadno vyměnit, stejně ta je možné čas od času pozměnit vzhled pro větší atraktivitu nebo zajímavost.

Ekologie v praxi

Mezi špičkové ekologické dodavatele výtahů a celých systémů patří jistě společnost LIFTCOMP a.s., která při vývoji svých výtahů stále klade důraz na respekt k životní prostředí. Pro minimalizaci ekologické zátěže se používají v maximální možné míře materiály z recyklovaných surovin. Bezhalogenové kabely minimalizují produkci nebezpečných zplodin hoření v případě požáru budovy. Pro všechny výtahy jsou samozřejmě k dispozici certifikáty Environmental Product Declaration (EPD), založené na analýze životního cyklu podle normy ISO 14040.

Ekologická pravidla však zohledňuje společnost KONE i v provozování výtahů. Výtah v tzv. stand-by režimu, tedy když se nepohybuje, přechází do úsporného provozu. Osvětlení, signalizace a ventilace mohou totiž běžně spotřebovávat značné množství energie, i když výtah stojí ve stanici. U výtahů v obytných domech, kde je provozní využití relativně nízké, může představovat spotřeba energií ve stand-by režimu podstatnou část ročních nákladů na spotřebu elektřiny. Výtahy řady KONE proto nabízí několik možností minimalizace spotřeby v těchto podmínkách.

Šetření je na místě...

Automatické řízení osvětlení kabiny vypne osvětlení, když výtah stojí, a zapne jej až v okamžiku, když je opět přivolán k uživateli. Řízení osvětlení budovy přitom automaticky osvětluje cílovou chodbu. Výkonový stupeň pohonu se při zastavení výtahu ve stanici přepíná do klidového režimu. Signalizační displeje jsou při zastavení výtahu ztlumeny. Pokud není výtah používán, vypne se také systém větrání kabiny.

Osvětlení kabiny může představovat až 40 % celkové spotřeby energie výtahu. Bodové halogenové osvětlení bylo nahrazeno ekologicky efektivnějším osvětlením s využitím LED technologií a moderními ekologicky úspornými zářivkami. Osvětlení je optimalizováno pro maximální efektivitu a přirozenou barvu světla. Osvětlení s LED diodami spotřebovává přibližně o 80 % méně energie než halogenová světla (!) a má až desetkrát delší životnost!

Do provozních úspor promlouvá i bezpřevodový pohon KONE EcoDisc. Ve srovnání s tradičním převodovým strojem váží tento revoluční systém o polovinu méně. S pouze jedinou pohybovou částí je zhruba 2x výkonnější, ale ušetří až 30 % energie! Zásluhou těchto předností lze ušetřit podstatnou část ročních nákladů na provoz výtahu.

Zaujal Vás tento článek, chcete poradit s rekonstrukcí či inovací výtahu ve Vašem domě? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 30761x

Autor: redakce
Další články ze sekce Výtahy
Štítky: bezbariérové bydlení, výtahy, moderni panelák, modernizace výtahů, panelák, panelákový výtah, panelový dům, rekonstrukce paneláku, rekonstrukce výtahu, rekonstrukce výtahů, rekonstrukce výtahu v panelovém domě, technická zařízení, výtahy v panelovém domě
Publikováno: 16.04.2012

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »