« zpět

Seriálová kuchyň může být i Vaše

Připadá vám, že se seriáloví herci pohybují v nereálném prostředí? Není to tak. Některé výrobky si klidně můžete pořídit domů.

Volba kuchyňské linky vypovídá o jejím majiteli více, než bychom si mohli myslet. Odborník z kuchyňského studia Oresi nám dokazuje, že výběr barvy, materiálů i doplňkového vybavení kuchyně dokáže vypovědět mnoho o charakteru jejího uživatele – skutečného i seriálového. Zjistěte, co všechno vypověděla seriálová kuchyně o doktoru Mázlovi.

Jak sleduje televizní seriály odborník z kuchyňského studia

Nejsem častým divákem televizních seriálů, ale o to zajímavější zážitek mi občasný pohled do tohoto světa přinese. Zrovna teď ženská část rodiny sleduje oblíbenou Ordinaci, v níž doktor jménem Čestmír, kterého hraje Petr Rychlý, cosi řeší. To zaujalo rodinu. Mě zase upoutalo, že to řeší v kuchyni. Tu kuchyň totiž znám. Je to model Lozano značky Oresi. Nevím nic o postavě doktora Mázla v tomto seriálu, ale vím, jakou má kuchyň. Ve skutečném životě nám výběr kuchyně může něco napovědět o člověku, který si ji koupil a používá. Co mi o zmíněné seriálové postavě říká fakt, že si vybral zrovna Lozano?

Jako kuchyňář bych řekl, že doktor Čestmír se rád cítí o trochu mladší, než ve skutečnosti je. Oresi Lozano je svým svěžím designem „mladá“ kuchyně. Vanilková barva dvířek je v současnosti módním trendem. Tmavě hnědé orámování ještě podtrhne laskavou přitažlivost, úchyty z kartáčovaného nerezu dělají z této kuchyně sexy ozdobu každého prostoru. To se často líbí právě mladým lidem, ale i doktor Čestmír vypadá, že je dost uvolněný pohodář a mladou image si umí vychutnat. Ostatně teď přichází zřejmě jeho partnerka a má domněnka se potvrzuje. Atraktivní blondýnka v atraktivní vanilkové kuchyni! No, doktore, nemáte to špatně zařízené.

Pan doktor se také rád trochu odlišuje

Takové lidi totiž hned zaujme pracovní deska, dodávaná standardně ke kuchyni Lozano. Ta deska a s ní i laminovaný obklad zdi mají vzor tvořený řadou úzkých dlouhých proužků s imitací dřev. Je to originální a kreativní dezén. S řadou dalších detailů, které televizní divák ani nezaznamená, ale my odborníci o nich víme, působí Lozano velmi útulně a vytváří vysloveně přátelské a vnímavé prostředí.

Pan doktor bude možná i malinko citlivka. A nepochybně také hračička. Totiž kuchyně Lozano je vybavena perfektním plnovýsuvem zásuvek od německé firmy Hettich s příjemným tlumením dojezdu a podobně je tlumen i dopad dvířek u skříněk. Tyto důležité mechanické prvky si ženy vybírají z praktických důvodů, protože kuchyň pak není hlučná a příjemněji i rychleji se v ní pracuje. Když si ovšem takhle nechá zařídit kuchyň chlap, pak je to především proto, že se mu líbí, jak všechny tyhle prvky fungují. Jak říkám: hračička!

Dnešní díl seriálu skončil, Miro Žbiro zpívá závěrečnou písničku a já se svými závěry seznamuji rodinu. Jsem pochválen, že jsem se svou charakteristikou celkem strefil, ale zároveň jsem se vystavil podezření, že zřejmě tajně tento seriál sleduju v práci. Prý – příští díl již za chvíli na www a tak dále... Ale to se mé dámy mýlí. Nám kuchyňářům stačí k porozumění seriálovým postavám sledovat jen www.oresi.cz.


 

Přečteno: 17101x

Autor: redakce
Další články ze sekce Vychytávky
Štítky: Kuchyně, kuchyňské desky
Publikováno: 23.10.2012

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
Moderní design kuchyňské linky Lozano
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »