« zpět

Rekonstrukce malé koupelny

Rekonstrukce malé koupelny v panelovém bytě je vždy nelehkým úkolem pro někoho, kdo si ji přeje mít funkční a přesto estetickou. Základními dvěma otázkami je, jak to zařídit, aby se do koupelny vešla všechna potřebná zařízení a aby koupelna byla opticky větší. Aby výsledek byl dobrý, tyto dvě základní otázky nemohou být řešeny odděleně, ale současně.

Není jednoduché umění kompromisu

Jak zrekonstruovat malou koupelnu, aby se zdála být větší a zároveň byla pohodlná. Na trhu existuje celá řada zařízení, které jsou speciálně navržené pro malé koupelny. Nicméně, jako s každým jiným interiérem, začněte tím, že si určíte, co všechno má ve Vaší koupelně být. Malé koupelny budou vyžadovat mnoho kompromisů. Nahradit vanu pro pohodlným sprchovým koutem? Nebo možná najít místo pro pračku v kuchyni? Možná, že skříňky s náhradními ručníky budete muset umístnit v jiné části bytu...

Jakmile budete vědět, jaké prvky v koupelně chcete mít, vyberte ty, které jak svou velikostní tak vzhledem budou do místnosti pasovat.

Keramika menší, ale stále pohodlná

Perfektní řešení pro malé koupelny je keramika s menšími rozměry, než jsou obvyklé. I přes menší rozměry je keramika plně funkční, a její estetická, lehká konstrukce vytváří harmonický celek, a to i v malém interiéru.

Oválné a průhledné kabiny

Pokud se rozhodnete pro sprchový kout, je lepší zvolit model se skleněnými dveřmi a stěnami. To vytváří dojem prostoru a kabina – která bude  koneckonců největší prvek v koupelně - nebude ohromující. Samozřejmě výběr velikosti a tvaru kabiny záleží na Vašem vkusu, ale oválné tvary vypadají mnohem lépe, protože to dodává lehkost a eleganci.

Chce to asymetrii

Rozhodnete-li se, že chcete do vaší koupelny vanu, nebudete odsouzeni k prvku, které zabere polovinu místnosti. Zvažte výběr asymetrické vany, která primárně zabírá méně místa a koupelnu opticky nezmenšuje tolik jako klasické obdélníkové vany. Nyní můžete najít asymetrické vany v mnoha tvarech a barvách, z odolného akrylátového materiálu, takže si nemusíte dělat starosti s jeho rychlým poškozením. Pamatujte si, že barva také ovlivňuje naše vnímání - jasnější barvy zvětšují prostory.

Funkční police a skříňky

V malé koupelně jen ručník hozený na zem vypadá hrozně. Proto je třeba při navrhování interiéru koupelny, věnovat pozornost tomu, že do polic, regálů a skříní  musíme umístit všechny věci, které používáme. Dobrým řešením místo věšáků mna ručníky je radiátor ve tvaru žebříku, který umožní zavěšení ručníků. Nejlepší umístění topení je v blízkosti sprchy nebo vany nebo umyvadlem.

Optický zoom

Dokonce i nejlépe vybavené koupelny z hlediska funkčnosti malého interiéru budou vypadat na těsně a nepohodlně, nebude-li brán v potaz optický zoom. Toho je dosaženo volbou barev, tvarů a strukturou materiálů obkladů stěna a podlah, ale i umístěním zrcadla a osvětlením.

Světlé = více

Malé koupelny nemají rády tmavé barvy, velké obklady a příliš mnoho ozdob. To musíte mít na paměti při vytváření koncepce našeho interiéru. Středně velké dlaždice v jasných odstínech a diskrétní dekorace - to je základní princip, který nám umožní získat pocit prostoru. Máme velmi mnoho stylů - od klasické elegance až po vysoce moderní. Od velmi chladných barev až po ty teplé. Barvy, které dávají pocit prostoru, jsou především ty spojené s vodou a vzduchem - Studené odstíny zelené, modré a fialové.

Zrcadla a osvětlení rozšířit prostor

Velmi důležitou roli v malém prostoru hraje zrcadlo. Umístěním na správných místech mohou přidávat hloubku a prostor. Dvě velká zrcadla umístěny naproti sobě mohou silně opticky rozšířit naši koupelnu, ale měli byste zvážit, zda výsledek stojí za to. Neméně důležité je správné osvětlení, které by se mělo co nejvíce pobodat dennímu světlu.

Přečteno: 134047x

Autor: redakce
Další články ze sekce Rekonstrukce bytu
Štítky: Dlažby, interiér, interiér bytu, koupelna, koupelnové osvětlení, koupelnový nábytek, koupelny, malá koupelna, moderni panelák, nábytek do koupelny, Obklady, Obklady a Dlažby, obklady dlažby, obklady koupelny, paneláková koupelna, rekonstrukce bytového jádra, rekonstrukce koupelny, rohová vana, sprchové kouty, sprchový kout, topení do koupelny, topná tělesa, umyvadla, vana, vana do koupelny, velká vana, vybavení do koupelen, vytápění koupelen, WC v paneláku, zrcadla do koupelny
Publikováno: 31.10.2011

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
Rekonstrukce malé koupelny 1
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »