« zpět

Malá koupelna - sprchový kout

Pro mnohé z nás je těžko představitelné vzdát se vany v koupelně. Malá koupelna v paneláku ale často vyžaduje bolestné kompromisy. Sprchový kout určitě zabírá méně místa a používání sprchy se i rychle promítne na nižších účtech za vodu.

Pokud si však myslíte, že volbou sprchového koutu rozhodování skončilo, mýlíte se. Nejdříve musíme zvážit, kde a jak sprchový kout postavíme. Jaké řešení je pro nás nejlepší, jestli sprchová vanička nebo bazének a pokud, jak hluboké?

Nejběžnějším řešením  půdorysu sprchového koutu je většinou ve tvaru obdélníku či čtverce, ale také může být oválný či pětiúhelníkový. Tím se ušetří trochu místa pro skříňky nebo pračku.

Ale nezapomeňte, že sprchový kout musí být pohodlný.  Pro úsporu místa v koupelně nerozhodují pohyby prováděné ve sprše. Rozhodujícím faktorem je pohyb dveří kabiny, který nesmí být omezen.

Jak zkontrolovat pohodlí v kabině? Nakupování na internetu je stále oblíbenější. Před nákupem rozhodně stojí za návštěvu obchod specializovaný na bydlení, kde je možno vyzkoušet prostor jednotlivých kabin a vlastní pohyb v kabině po zavření dveří.

Sprchové kouty se obvykle montují do rohu. Pokud je naše koupelna malá, stojí za to uvažovat o obdélníkové kabině, která těsně vyplní prostor a ušetří ostatní plochu místnosti. Také se předejde situaci, kdy budou dveře kabiny naproti dveřím koupelny. Vytvořili bychom tak z malé koupelny ještě menší.

Nejmenší sprchový kout má rozměry cca 80 cm, často se používají malé kabiny o rozměru 90 cm, ve které se bude i dospělý člen domácnosti poměrně volně pohybovat.

Při plánování projektů pro malé koupelny, nesmíme zapomenout na zařizovací předměty, které se zdají v malém prostoru větší. Nejlepší je vybrat si mezi sprchovými kabinami se skleněnými dveřmi. Tvrzené sklo se vyrábí z odolného a pro uživatele bezpečného materiálu, sklem je také vidět všechny prvky naší kabiny, což vytváří koupelnu moderního stylu.Pokud se nebudete cítit pohodlně za skleněnými dveřmi, můžete nakonec zvolit verzi s mléčným či kouřovým sklem.

Běžně jsou na trhu dostupné akrylátové sprchové vaničky a vaničky z kovu a keramiky v různých velikostech, které je možné instalovat i do malých koupelen.Hloubka sprchové vaničky záleží na požadavku zákazníka. Běžné vaničky mají hloubku 15 cm, ale jsou zde i mnohem větší, které  kombinují pohodlí sprchového koutu s vanou a mají  hloubku až 28 cm (vnější výška 38 cm).Používají se také ploché keramické vaničky, upevněné na podlaze v koupelně. Jsou protiskluzové, funkční a estetické a lze je harmonicky kombinovat se zbytkem interiéru.

Sprchový kout bez vaničky je pro malé koupelny nejlepším řešením, které ale není vždy proveditelné. Při rekonstrukci bývá problém nainstalovat sprchový kout bez vaničky a připravit odtok vody přímo do podlahy. Problém mohou mít ti, kteří se chystají na rekonstrukci malé koupelny v paneláku. Plochá sprchová vanička je sice nejlepší řešení, ale už ve fázi přípravy projektu domu. Bude potřeba dostatečný prostor pro sifon v podlaze a na odtok, který bude v podlaze v koupelně ve stejné úrovni jako podlaha v ostatním prostoru a voda by se tak mohla rozlévat volně po místnosti..

 

Přečteno: 119250x

Autor: redakce
Další články ze sekce Rekonstrukce bytu
Štítky: koupelna, koupelny, paneláková koupelna malá koupelna, moderni panelák, panelák, rekonstrukce koupelny, rekonstrukce bytového jádra, sprchové kouty, sprchový kout
Publikováno: 03.11.2011
Zdroj: www.dom.pl

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
Leaks farthest susceptibility reviewed evidence-based. arauxazugfa 28.04.2021 14:54 Reagovat
Nitroglycerin intussuscepting charts dissecting cardioversion. isejojukej 28.04.2021 14:43 Reagovat
Zobrazit vše
Malá koupelna_sprchovy kout 1
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »