« zpět

Skříně na míru: Elegantní řešení pro každý prostor v panelovém bytě

Využití každého centimetru za pomoci vestavěných skříní

Náročnější zvládnutí pouhých tří rozměrů bytu představuje soužití se sběratelem vybrané komodity, nebo náruživým provozovatelem nějakého koníčka. O štěstí může hovořit rodina filatelisty, horší to bývá se sběrateli autíček či hraček, více prostoru zabere tatínkova modelová železnice či létající modely akrobatických nebo dopravních letadel. Aby se byt nestal pro život nepoužitelným skladištěm, musí existovat řešení, jak vybudovat kapacitně dostačující úložné prostory. Řešením tohoto nesnadného úkolu jsou vestavěné skříně na míru, které elegantně zhodnotí každé zákoutí a ve svých útrobách elegantně ukryjí vše, co oku návštěvy i domácích osadníků nelahodí.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA.
Máte-li zájem o nezávaznou konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

Promyšlená finanční investice

Mnozí z nás zařizují svůj byt poměrně živelně, bez jakýchkoliv hlubších představ o vazbách a souvislostech mezi jednotlivými částmi bytu. Prvotní účel a v neposlední řadě i nízká pořizovací cena jsou nejdůležitější faktory, ovšem funkčnost bytových doplňků z dlouhodobého hlediska může výrazně poznamenat nejen pohodlí, ale i fyzické a psychické síly každého uživatele bytu. Špatné osvětlení poškozuje zrak, nevhodná matrace v posteli týrá noc co noc páteř a nedovolí tělu odpočinout.

Investovat do bydlení znamená investovat do spokojenosti, kterou si uvědomíme až ve chvíli, kdy odstraníme potíže, se kterými se dnes a denně setkáváme. Problémem v malém bytě je neustálé přeskládávání a překonávání odložených věcí, jako jsou žehlicí prkno, šicí stroj, sportovní vybavení, všude se povalující oblečení, počítačové periferie a doplňky, knihy a časopisy. Uklidit všechny tyto překážející věci můžeme do vestavěných skříní, které přesně kopírují nejrůznější výklenky nebo stěny, a nedovolí ponechat jediný kubický decimetr prostoru bez užitku.

Vlastní výroba značí dřinu a zbytečné náklady

Pro šikovného kutila je zaměření a výroba skříní na míru možná pouze testem šikovnosti a trpělivosti. Stačí zručnost, dostatek času, dobré technické vybavení, místnost na prašnou práci, znalost, kde nakoupit materiál a nábytkové kování, a jak s tímto materiálem zacházet. Pak již nestojí nic v cestě za spokojeností s výsledným dílem. Pokud nejsou splněny všechny tyto podmínky pro vlastní seberealizaci, je vhodnější ponechat výrobu a zabudování vestavěných skříní na odborné firmě. Není divu – pořídit si nářadí, nakoupit materiál (pochopitelně s větší rezervou), doplňky a kování, to vše stojí peníze. Výhodu peněz, které bychom relativně ušetřili za práci kvalifikované a zkušené firmy, ztratíme právě nákupem materiálu za běžné ceny (firma má velkoobchodní slevy a samozřejmě pořídí materiál levněji), rozdílem v DPH (jako koncový zákazník nakupuji v základní sazbě DPH, firma jako dodavatel účtuje nižší sazbu, což představuje rozdíl 10 %) a ztrátami na materiálu (přece jen se může stát, že tu či onde špatně řízneme nebo něco poškodíme). Nakonec výsledný efekt svépomocné činnosti může být pouze v dobrém pocitu, že jsem něco dokázal sám, ale úspory peněz se asi nedočkáme.

Když promluví firma…

Zkušená realizační firma nabídne dokonalé řešení, kvalitní provedení, realizaci nápadů, na které byste třeba sami nepřišli, jedinečné doplňky, ke kterým byste se sami třeba obtížně a draze dostávali. Firma zaměří a přesně zhotoví korpusy skříní, vybaví je posuvnými a pojezdovými mechanismy, nabídne estetické řešení krycích ploch – buď v různých designech dřeva, kovu, skleněných či zrcadlových ploch – čirých, různě tónovaných nebo povrchově strukturovaných. Zákazník si vybírá také řešení vlastního vnitřního uspořádání úložného prostoru – stavebnicové systémy nabízejí široké škály polic, zásuvek, košů a jiných prvků drátěného programu. Nejrůznější sklopné tyče a další efektní doplňky, například osvětlení úložného prostoru, představují onu pověstnou třešničku na dortu, která dokonalou realizaci díla může provázet.

Řešení dveří vychází z možností okolního prostoru. V místech, kde je obtížné si vůbec představit otevírání dveří klasickým způsobem na panty, je vhodnější volit posuvné dveře, které se pohybují v závěsech nebo na pojezdu, tam, kde není dostatečná šířka, umožňující posuvné dveře, lze volit dveře skládací, které se rozevírají jako harmonika. Realizace korpusu skříní skutečně nezná omezení – existují technická řešení pro půdní prostory nebo různě skosené výklenky ve stěnách v podkrovních místnostech.

Typy a triky

Nejčastěji používaným materiálem pro konstrukci korpusu vestavěných skříní je laminovaná dřevotříska, poněkud dražší variantou je masiv z borovice, smrku, olše, třešně nebo jasanu. Existuje však možnost použití i exotických dřevin, zde je však třeba počítat s výrazně vyššími pořizovacími náklady. Lamino desky nabízejí bohatou škálu nejrůznější imitací – od přírodních dřevin a korku, přes jednobarevné odstíny až po exotické vzory. Designovou představivost můžeme nechat rozehrát na viditelné ploše dveří – kromě plného materiálu lze dveře realizovat s výpletem ratanu nebo jeho imitace, vzdušnými lamelami, které dají možnost uskladněným věcem dýchat, textilními kreacemi nebo zrcadly. Zrcadla jsou velmi oblíbená – pomocí nich snadno dokážeme opticky zvětšit i deprimující malé prostory, tónované zrcadla mohou ozvláštnit cítění interiéru, v ložnicích mohou některým jedincům zpříjemnit erotické chvíle s partnerem či partnerkou. Instalovaná zrcadla jsou zpravidla speciálně tvrzená, odolná proti poškrábání a měla by být opatřena ochrannou bezpečnostní fólií, která zabrání tříštění skla při nehodě. Velmi často se vybírají zrcadla tónovaná – nejčastěji zlatá, stříbrná, bronzová a grafitová.

Vestavěné skříně ocení každý obyvatel malého bytu. Pomocí skříní lze ale také zajímavě rozdělit rozlehlé prostory. Velké místnosti lze snadno rozčlenit skříněmi, takže například děti mohou ve velkém pokoji nalézt svůj kout a kousek soukromí.

Nákup vestavěných skříni

Pokud vás výhody vestavěných skříní oslovily, neváhejte strávit pár chvil ve specializovaném studiu některé firmy, realizující tyto nábytkové kreace. Setkáte se s nimi na každém kroku, téměř v každém větším hypermarketu nebo obchodním centru nějaké studio najdete. V reálu si uděláte sami skutečnou představu, co můžete mít doma, co vás zbaví každodenních starostí. Poznáte nabízené materiály ve velkých plochách, seznámíte se s ovládáním doplňků, sladíte představy o vzhledu skříní a podlahových krytin, vyberete zajímavé a atraktivní doplňky. Pracovníci firmy vám dobře poradí a nabídnout vhodné řešení. A pokud se rozhodnete definitivně, dokáží zařídit vše potřebné. Technik pak přímo v bytě zaměří vše potřebné a zajistí kompletní dodávku a montáž na místě. Kompletní realizace od zaměření do předání díla se pohybuje zpravidla v rozmezí 7 až 14 pracovních dní. Potom se však váš život změní. Určitě jenom k lepšímu. Pak jen budete litovat, že jste toto řešení nedokázali uskutečnit dříve.

Zaujal Vás tento článek, chcete poradit s nákupem vestavěných skříní pro Váš byt? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 62832x

Autor: redakce
Další články ze sekce Nábytek
Štítky: nábytek do kuchyně, nábytek do koupelny, vestavěné skříně, skříně, nábytek
Publikováno: 08.04.2011

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
Zajímavé řešení nevyužitého zákoutí pro úložné prostory a věšák na šaty (HETTICH).
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »