« zpět

Barevné sladění koupelnového nábytku v panelákové koupelně

Hrátky s barvami při nákupu koupelnového nábytku

Pokud se rozhodneme pro rozlet, můžeme volit barvy téměř dle libosti u zakázkové výroby z umělého mramoru. Rozhodneme-li se pro střídmou barvu (bílou, smetanovou, béžovou) u klasické keramiky, můžeme se potěšit barevným koupelnovým nábytkem. I když výrobci běžně nabízejí v souladu s poptávkou trhu spíše nadčasové a klidnější řešení, nebývá problémem tónovat povrch nábytku barvami dle vzorníku RAL. Základní barvu doplní celá řada barevných vrstev z lamina.

Není příliš dobré snažit se o tónování koupelny v jedné barvě! Zdůvodnění je prosté – i při stejné barevnosti dle vzorníku se díky jiné struktuře povrchů a úhlu nasvícení bude každá součást koupelny jevit jinak, takže pokud budeme mít například umyvadlo, obkládačky a povrch skříňky v jedné barvě, bude výsledkem dojem strakatých ploch. I když se budou výrobci jednotlivých prvků snažit sebevíce a barvu dodrží, není skutečně reálné barvu odladit tak, aby byla všude stejná. Proto je dobré barvy alespoň částečně kombinovat. Dokonce se i z hlediska výtvarného snažíme jednobarevnému pojetí vyhýbat.

Materiál jako kritérium výběru

Mějme při nákupu na paměti, že keramika je výborný materiál, ale ne neomezený v možnostech. Proto je třeba zvážit velikost výrobku a odkládacích ploch. Vyrobené a zakoupené umyvadlo nelze tvarově či rozměrově upravovat, takže se uplatňuje známé pravidlo „dvakrát měř, jednou řež“.

Velikost jednotlivých kusů sestavy koupelnového nábytku volíme podle koupelnové dispozice a doplňků. Sestava musí prostorem prolnout, v návrhu musí být jednotlivé kusy rozmístěny elegantně a s lehkostí. Spolu s výběrem keramických zařizovacích předmětů musíme přemýšlet nad účelem, nakreslit si rozložení jednotlivých prvků a promyslet denní režim. Trh nabízí mnoho variant výrobků a dobrou orientací v nich si můžeme velmi prohloubit budoucí prožitky v koupelně.

Nejnovější styl koupelnového nábytku.

Módní trendy v zařizování koupelny hrají také svou roli. Před časem byl v oblibě výhradně bílý nábytek, pak si získaly oblibu skladebné systémy, rok poté se zvedl nábytek ze země a visel na stěně, dnes vítězí koncepce „rozbité“ koupelny, kdy jsou jednotlivé kusy brány jako doplňky.
Nejnovější trendy ze zahraničních výstav ukazují, že se do módy dostávají modulové sestavy. Například skříně na stěně s jednotným rozměrem 30 × 80 cm a hloubkou 20 cm lze libovolně kombinovat do sestav 2×1, 2×2 atd., přičemž skříně lze i rozlišovat podle účelu použití nebo barevného řešení. Jak se tyto trendy ujmou, uvidíme. Určitě však během krátké chvilky přijdou směry nové. Zůstaneme-li však na zemi, uděláme dobře. Nadčasovost našeho výběru ukáže, zda jsme si vybrali správně.

Zaujal Vás tento článek, chcete poradit s nákupem koupelnového nábytku? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.
 

Přečteno: 46535x

Autor: redakce
Další články ze sekce Nábytek
Štítky: koupelna, koupelnové doplňky, koupelnový nábytek
Publikováno: 13.05.2011

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
Velikost jednotlivých kusů sestavy koupelnového nábytku volíme podle koupelnové dispozice a doplňků.
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »