« zpět

Skleněné dveře jako moderní prvek vašeho bydlení

Sklo je úžasným materiálem. Jeho krása je obdivována již po staletí. Své využití nalezlo od zasklívání oken, přes výrobu okrasného a užitkového nádobí až po umělecké skvosty. Dnes si ze skla můžete zařídit kompletně celý interiér i exteriér vašeho domu. Umí být funkčním, estetickým, praktickým, ale i vysoce moderním prvkem každého bydlení. Ale znáte všechny jeho možnosti použití?

Nejprve je nutné zmínit důležitý aspekt použitého skla. Musí být bezpečné! Proto se stále více využívá speciálních vlastností skla. Základní sklo se vyrábí z křemičitého písku ve sklářských pecích. Toto sklo je čiré, krásné, ale křehké. Na výrobu interiérových a exteriérových prvků a zařízení je ale naprosto nevhodné. Proto se upravuje tvrzením, čímž sklo získá pevnost, pružnost i bezpečnost.

Boom v používání skla ve stavebnictví přinesl až vynález výroby plaveného skla, které se vyznačuje zrcadlovým povrchem a přesností požadované tloušťky skel. Masový rozvoj výroby plaveného skla tak přinesl i mnoho možností jeho využití a zejména vývoj nových technologií, strojů a zařízení na jeho opracování a úpravy.

Skleněné dveře nejen do interiéru

Moderním trendem posledních let jsou celoskleněné dveře. Ty patří dnes na první místo každého interiéru administrativní budovy a velice rychle se tento trend přesouvá i do interiérů bytů a rodinných domů. Jejich krásu oceňují zejména lidé toužící po moderním, jednoduchém a přitom praktickém bydlení. Skleněné dveře také neodmyslitelně patří ke koupelně, konkrétně ke sprchovému koutu.

Celoskleněné dveře se dodávají v několika provedeních a to do klasické zárubně ocelové, obložkové, nebo hliníkové. V případě samostatných dveří a ještě i sprchových koutů, lze použít sklo ornamentální, případně i probarvené ve hmotě, protože se zpravidla používá síla skla 8mm.

Dveře do “holého“ stavebního otvoru jsou nabízeny dvoukřídlé, kyvné (lítačky) nebo dorazové, s podlahovým nebo bočním zavíračem umístěným v pantech, nebo pouze otočné. Zde se používá sklo 10, 12 případně sklo vrstvené ze 2 kusů skel tvrzených 6mm uvnitř slepených fólií síla 13,52mm. Tuto sílu zpravidla doporučujeme u vchodových exteriérových dveří dorazových do atypické zárubně, zpravidla dřevěné.

Tyto typy se zpravidla používají v kombinaci ve stěnách s dveřmi.

Dveře posuvné na zeď, na strop, v kombinaci s fixními skly příček, případně i tak, že kolejnice se připevní na fixní příčku a dveře se posunují před ní.

Zaujalo vás toto téma? Přemýšlíte nad skleněnými dveřmi do vašeho bytu či domu? Obraťte se na profesionály www.cuxon.cz. Rádi vám poradí s použitím vhodného materiálu a technologie vašemu interiéru na míru.
 

 

Přečteno: 20774x

Autor: redakce
Další články ze sekce Inspirace a styl
Štítky: dveře, , dveře do bytu, , interiér, , interiér bytu, , interiérové dveře, , interiérové dveře fotogalerie, , výměna dveří
Publikováno: 10.09.2013
Zdroj: www.cuxon.cz

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
w8lrxak7 asCilmr0vhpz 07.11.2016 19:36 Reagovat
ezdw284m asCilm5wj0ob 13.10.2016 03:54 Reagovat
Zobrazit vše
skleněné interiérové dveře
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »