« zpět

Kobercové čtverce (1) - Nový rozměr v oblasti podlahových krytin

Koberce jak je neznáte

Ruční klasicky tkané koberce z přírodních materiálů stále bez ohrožení přežívají jako drahý ekvivalent zlata a jako staletí přetrvávající měnový standard určitě ještě dlouho přežijí. Moderní doba ale nabízí příležitost zhotovovat vysoce kvalitní koberce pro uspokojování potřeb bydlení a pohybu zejména v interiéru bytu či kanceláře novými technologiemi a přístupy.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA.
Máte-li zájem o nezávaznu konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

Stále zdokonalované umělé vlákno a špičkový přírodní materiál patří mezi základní suroviny v průmyslové výrobě koberců. Moderní koberce nabízejí lepší a všestrannější využitelnost v interiéru, slouží jako vysokozátěžová krytina a účinný prostředek pro odhlučnění prostor. Z kdysi dominujícího použití v interiérech bytů a rodinných domů se koberce staly velmi praktickou podlahovinou také v kancelářských prostorách.

Lepší zvládnutí plochy

Kobercové čtverce jsou zajímavou alternativou kobercové metráže. Jejich výrobu si vynutila dnešní doba. Výrobci se totiž snaží nabídnout podlahové krytiny s lepší a jednodušší manipulací, než na jakou jsou podlaháři běžně zvyklí u velkých rolí koberců. Práce se čtverci je mnohem rychlejší a fyzicky méně náročná zejména při řešení detailů nebo v nepravidelných půdorysech. Velké role koberců jsou problematické při přepravě, v bytě se s nimi špatně manipuluje v úzkých chodbách, v ostrých zatáčkách i ve stísněných prostorách, pak se různě ohýbají v rozích a koutech nebo dělají potíže při ořezávání do ideálního půdorysu podlahy. Výhody kobercových čtverců jsou tedy nasnadě.

Pomocí kobercových čtverců se jednoduše a snadno řeší veškeré nepravidelnosti v půdorysu, jako jsou rohy, kouty a okolí průchodů potrubí či kabelů. Při promyšleném systému pokládky na plochu lze díky čtvercům efektivněji plánovat spotřebu materiálu a minimalizovat prořez, což se projeví v množství zakoupené metráže. Kobercové čtverce se většinou dodávají v rozměrech 50 x 50 cm, resp. 45,72 x 45,72 mm. Tyto velikosti jsou ideální pro snížení velikosti odřezků i pro případnou výměnu poškozených čtverců během životnosti podlahy.

Zlepšení vzduchu ve Vašem bytě

Koberce zlepšují vnitřní klima, protože zachycují polétavý prach a lehké pevné částice, brání víření prachu, čímž oproti hladkým podlahovým krytinám zlepšují kvalitu ovzduší. To je vlastnost, kterou ocení zejména alergici. Používané materiály koberců i montážního materiálu jsou pochopitelně naprosto zdravotně nezávadné. A stále častěji i ekologičtější – belgický výrobce DOMO CONTRACT již nyní například vyrábí některé produktové řady až se 70% podílem recyklovaných surovin.

Chcete poradit s výběrem koberce pro Váš byt? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 55893x

Autor: redakce
Další články ze sekce Inspirace a styl
Štítky: koberce na podlahu, čtvercové koberce, koberce
Publikováno: 28.01.2011

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
Pomocí kobercových čtverců se jednoduše a snadno řeší veškeré nepravidelnosti v půdorysu, jako jsou rohy, kouty a okolí průchodů potrubí či kabelů.
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »