« zpět

Zabezpečení domácnosti aneb hoďte rukavici zlodějům

Prostorová ochrana vnitřního prostoru

Komplexní ochranu postihne propracovaný elektronický systém, který tvoří například infračervená nebo ultrazvuková čidla pohybu, čidla ochrany skel, případně i kamerový systém. Veškeré výstupy monitoruje a vyhodnocuje ústředna elektrické zabezpečovací signalizace. Na ni lze připojit výstražné systémy, jako jsou mimořádně silné sirény, zábleskové majáky, skryté vysílače poplachu a další technické prostředky. Ústředna také vyhodnocuje signál předmětové ochrany, například trezorových čidel nebo čidel na obrazech.

Odebírejte ZDARMA naše internetové noviny. Vyplňte v pravém sloupci tabulku NOVINKY ZDARMA.
Máte-li zájem o nezávaznu konzultaci, vyplňte poptávkový formulář.

Klíčem k úspěchu je komunikace na dálku

Nejspolehlivější formou ochrany bytu je propojení ústředny elektronického zabezpečovacího systému na pult centralizované ochrany bezpečnostní agentury nebo policie. Přenos zpráv se může uskutečnit telefonickou linkou nebo bezdrátově rádiem. Druhý způsob je nejen rychlejší, ale také jistější, protože pachatel může před vstupem do objektu zneškodnit pevné linky i připojení domu či bytu na elektrické rozvody. Dostatečné zabezpečení všech nejdůležitějších vstupů může zdržet pachatele a připravit dostatečný časový odstup pro úspěšný zásah specializované jednotky.

Sympatickým počinem jsou nabídky mimořádně jednoduchých systémů, sestávajících z prostorového čidla připojeného k mobilnímu telefonu. Takovou velmi jednoduchou ochranu lze ponechat například i na chatě nebo chalupě. V případě pohybu v hlídaném prostoru uvnitř objektu čidlo aktivuje mobilní telefon, který automaticky vytáčí zvolené číslo a v kódech předává majiteli informace o narušení soukromí. Majitel pak okamžitě alarmuje policii. Takové řešení je opravdu jednoduché a laciné – při nákupu chudě vybaveného funkčního mobilního telefonu z výprodeje se cena takové hlídací sady pohybuje v řádu stovek korun. Přitom lze dvěma či třemi čidly s mobilem ohlídat velké hodnoty.

Pojištění je poslední jistotou

Posledním krokem k zajištění majetku a klidného spaní je pojištění bytu komerčním pojištěním. Právě v pojistné smlouvě bývá vždy stanoven způsob ochrany majetku. Platí pochopitelně úměra – čím větší majetek, tím větší jsou nároky na zabezpečení a tím větší je pojistné, které musí pojištěný občan platit. A právě vyplacení pojistného krytí může být poslední útěchou v případě, že pachatel vyzrál na námi nastražené zabezpečovací prostředky a další ochranné prvky.

Zločincům se nesmí ublížit!

Závěrem poznamenejme ještě jednu důležitou věc – veškeré kroky, které provádíme za účelem ochrany vlastního majetku, nemusí být legální! Instalace jakýchkoliv nástražných systémů, které mohou zranit nebo usmrtit, tedy spuštění střelné zbraně, kuše nebo jiného nebezpečného prostředku, nástraha jedů apod. jsou nezákonné. Bohužel v našem právním prostředí neexistují pravidla absolutní nedotknutelnosti majetku a ochrana poškozeného. Jak jsme si již zvykli, zákon v tomto nahrává pachatelům trestné činnosti. S podobným martyriem tzv. nepřiměřené obrany se často setkávají oběti násilných trestných činů, které se samy dokázaly ubránit za cenu zranění či usmrcení pachatele.

Zaujal Vás tento článek, chcete poradit s výběrem zabezpečení do Vašeho bytu? Zašlete nám Váš nezávazný dotaz.

Přečteno: 36615x

Autor: redakce
Další články ze sekce Bezpečnost
Štítky: bezpečnost, zabezpečení
Publikováno: 26.08.2010

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
Pokud pachatel přece jen překoná základní plášťovou ochranu objektu a vnikne do bytu či domu, je možné jeho přítomnost uvnitř monitorovat a nahlásit policii, nebo bezpečnostní agentuře.
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »