« zpět

Modernizace sídliště Dědina

Nový kabát dostalo díky Městské části Praha 6 sídliště Dědina. Sídliště, kde žije na šest tisíc lidí, bylo zmodernizováno díky postupnému zateplování fasád všech výškových obytných budov. Budovy tak získaly nejen lepší tepelně technické vlastnosti ale i novou fasádu. Pozadu nezůstala ani rekonstrukce občanské vybavenosti, kdy komplexní rekonstrukcí prošla i základní škola. Nebyl však opomenut ani parter mezi domy, do jehož obnovy Městská část Praha 6 investovala částku 66 milionů korun.


Cestičky pro pěší vyšlapané v trávníku tak nahradila zámková dlažba nových chodníků, přibyly nové moderní lavičky a odpadkové koše. Spojovací cesty mezi domy jsou bezbariérové, což si pochvalují zejména starší lidé a maminky s kočárky. Nově oseté trávníky jsou vybavené samozavlažovacím systémem, takže i v suchém létě tráva zůstává pěkně zelená.


Na místo často přerostlých a nevhodných dřevin bylo podle projektu na sídlišti vysázeno 165 listnatých stromů, které plní odhlučňující funkci, poskytují prostor pro relaxaci a zároveň nestíní bytům. V létě pak zejména děti a pejsci oceňují pítka na pěti místech. Taktéž bylo oproti původnímu řešení posíleno veřejného osvětlení. Pro bezpečnější přecházení byly postaveny dva vyvýšené přechody pro chodce.

Přetváření sídliště probíhalo od března do listopadu roku 2008, kdy bylo zkolaudováno. Ještě předtím však více než dva roky trvala diskuze mezi obyvateli, radnicí a projektanty. Ti do plánů zapracovávali připomínky místních lidí. Lidé si tak například prosadili, že se nebude na Dědině stavět garážový dům, přestože v ulicích chybí desítky regulérních parkovacích míst. Odmítli také předzahrádky před domy.


Co se změnilo na sídlišti Dědina

  • vysázeno 165 nových listnatých stromů
  • trávník má automatický závlahový systém
  • vzniklo náměstíčko s fontánkami, hodinami a slavnostním osvětlením
  • osazeno 6 dlouhých dřevěných lavic s opěradlem, 18 lavic s dřevěným sedákem bez opěradla v okolí náměstí a 24 nových odpadkových košů, 5 pítek ve vnitroblocích
  • 100 kusů laviček v prostoru celého sídliště
  • dva zvýšené přechody pro chodce
  • opraveno 20 schodišť včetně opěrných zdí
  • nová betonová dlažba na veškerých chodnících v celkové délce bezmála 4 kilometry
  • posíleno veřejné osvětlení
  • vnitrobloky jsou spojené bezbariérovou cestou

 

Přečteno: 19040x

Autor: redakce
Další články ze sekce Kde se dobře žije
Štítky: bezbariérové bydlení, moderni panelák, panelák, panelový dům, rekonstrukce paneláku, zelen ve městě, zeleň, zelené sídliště, Modernizace sídliště, Moderní sídliště
Publikováno: 16.02.2012
Zdroj: www.praha6.cz

Nový příspěvek

Jméno / přezdívka *
Nadpis:
Zpráva: *
cialis 5mg once a day Fruilk п»їcialis 20.07.2020 17:50 Reagovat
Zobrazit vše
Vzniklo nové naměstí s hodinami a dekorativním osvětlením
 
/
 
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »