CSOB-logo22
« zpět

Bytová družstva a společenství vlastníků jednotek

Pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek jsme připravili samostatnou rubriku, kde najdete aktuální rady a tipy na financování oprav panelových a bytových domů, právní poradnu, dotace a spousty užitečných informací.

Partnerem sekce bytová družstva a společenství vlastníků jednotek je banka ČSOB.

Nejnovější Nejčtenější
Revitalizace podporuje stát i banky

Proces obnovy bytových domů, zejména snižování jejich energetické náročnosti, je stále aktuálním tématem. Zásadním předpokladem pro úspěšnou realizaci je zajištění finančních prostředků. Situace zůstává nadále příznivá. I v letošním roce se budou bankovní úroky držet na… »

Financování a dotace
Klienti stavebních spořitelen refinancují své meziúvěry

Úrokové sazby na peněžním trhu jsou v současné době na nejnižší úrovni za posledních dvacet let. Zatímco depozitní klienty tato skutečnost moc netěší, pak Ti, kteří potřebují úvěrovými prostředky pokrýt nákladnější opravu či rekonstrukci svého bytového domu… »

Financování a dotace
40 miliard

To už je docela slušná suma peněz. Když si k tomu ještě představíte, že takové peníze byly investovány do oprav bytových domů, pak výsledkem je více než 10 500 opravených budov a v nich několik set tisíc spokojených družstevníků či vlastníků. Číslo uvedené v titulku… »

Financování a dotace
Nová zelená úsporám: Miliardy na úspory pro české domácnosti

Program Zelená úsporám sice končí, ale ministr životního prostředí Tomáš Chalupa dnes představil další dotační program Nová zelená úsporám. Z toho budou podporovány jak soukromé domy, tak veřejné budovy.Program Nová zelená úsporám je zaměřen na investice do energetických… »

Financování a dotace
Regenerace panelového domu

Deset kroků k úspěchuOd okamžiku rozhodnutí revitalizovat panelový dům se jeho vlastník, bytové družstvo nebo společenství vlastníků, většinou automaticky stává investorem, jehož rozhodování ovlivní stav a vzhled domu na několik dalších desítek let. Každý investor chce investovat… »

Bytová družstva a SVJ
Revitalizaci domu až po důkladném poznání jeho stavu!

Kroky k revitalizaciPro bytové družstvo či SVJ jsou informace o stavu domu zásadní. Naznačí, jaký by měl být rozsah revitalizace a co asi bude stát. Odborně se tomu říká stavebně technický audit, jinak také stavebně technické posouzení stavu objektu. Pokud má odborník, který… »

Bytová družstva a SVJ
Sen nebo realita?

Představte si, že jdete žádat o úvěr na opravu vašeho bytového domu a banka nejen že netrvá na zapojení vlastních zdrojů vašeho družstva či SVJ do financování investice, ale úvěr poskytne za úrokovou sazbu pod 4% a ani nepožaduje zaplatit jakýkoliv poplatek za jeho schválení.… »

Financování a dotace
Nebojte se úvěru

V současné době jsme svědky toho, jak se postupně začíná měnit obraz našich dosud šedých panelových sídlišť k lepšímu. Stále více domů září novou fasádou a jsou tak důkazem toho, že kde nechybí odvaha změnit kvalitu bydlení k lepšímu, tam se najde i cesta, jak toho dosáhnout… »

Financování a dotace
Bytové domy se opravují dál i bez dotací

V uplynulých deseti letech se stát každoročně dotačně podílel na podpoře oprav, rekonstrukcí a modernizací bytových domů. Díky Programům Panel a Zelená úsporám se řada vlastníků rozhodla pro komplexní rekonstrukce svých nemovitostí. Letošní rok je tak po dlouhé době prvním,… »

Financování a dotace
K otázce požadovaného počtu hlasů pro schválení usnesení SVJ při tzv. modernizaci

Shromáždění SVJ je usnášeníschopné jsou-li přítomni vlastníci jednotek, kteří mají většinu hlasů, počítáno podle jejich spoluvlastnických podílů. Pro přijetí usnesení se vyžaduje obecně nadpoloviční většina hlasů přítomných vlastníků. I v případech, kdy zákon vyžaduje prostou… »

Financování a dotace
  1 2  
 
Akční nabídky Soutěže
Akční nabídka dřevěných podlah Kahrs 2011

Tak jako každý rok přináší společnost KMD PLUS akční… »

Ke všem varným deskám Karma škrabka zdarma

Internetový obchod INDUKČNÍ VAŘIČ Vám nyní ke každé… »

Navrhněte si vlastní výtahovou kabinu!

Společnost LIFTCOMP a.s. počátkem tohoto roku, jako… »